Drīzumā noslēgsies “Virtuālās prakses Baltijā” projekts, kurā ikviens interesents no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tiešsaistē dzimtajā valodā un bez maksas var apgūt digitālās prasmes darbam ar datu analīzi, mākslīgo intelektu un programmēšanu ar “Python”. Par to informē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) Komunikācijas projektu vadītāja Sintija Sila.
Projektu ciešā sadarbībā jau trīs gadus īsteno LIKTA ar Latvijas Universitātes Inovāciju centru (LUMIC), un projekta īstenotāji aicina vēl līdz 30.martam izmantot iespēju un pieteikties populārākajiem projekta kursiem un uzlabot savu digitālpratību.
Kopumā trīs gadu laikā apmācīti vairāk nekā 16 700 kursu dalībnieki. Aptuveni 9700 dalībnieku ir bijis no Latvijas, kursi ir bijuši populāri arī lietuviešu auditorijai – 5200 dalībnieku, savukārt no Igaunijas kursos piedalījušies 1800 dalībnieki. Projekta noslēgumā sagatavoti tiešsaistes mācību kursi arī ukraiņu valodā.
Populārākais bezmaksas kurss ir “Biznesa un datu analīze ar “Power BI”” (45 %), kam attiecīgi seko kurss “Ievads mākslīgajā intelektā” (24 %), “Mākslīgais intelekts ar “Python”” (19 %) un “”Python” programmēšana” (12 %). 23 % kursu dalībnieku apguva vairākus projektā “Virtuālās prakses Baltijā” organizētos kursus.
“Mēs rūpīgi izvērtējām tēmas, kas ir aktuālas mūsdienu profesionālim, kurš ieinteresēts turēt līdzi attīstībai pasaulē un pats nemitīgi pilnveidoties,” saka Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Prof. Signe Bāliņa. “Virtuālo prakšu projektā piedāvātie kursi ir unikāli ar to, ka mums bija nepārprotami skaidrs, ka šiem kursiem ir jābūt ar praktisku pieeju, ka profesionālim, kurš apguvis mūsu kursu, kursa noslēgumā jāprot iegūtās zināšanas pielietot praktiski. Tādēļ visus kursus projektā pasniedza pasniedzēji, kuri paši nepārtraukti pilnveidojas attiecīgajā kursu jomā. Tiem, kuri ir ieinteresēti augt un attīstīties, šis ir milzīgu iespēju laiks. Mums šobrīd ir dotas visas iespējas, lai veidotu paši sev veiksmīgu un labklājīgu nākotni”.
Projekts “Virtuālās prakses Baltijā” tiek īstenots ar “Microsoft Philantropies” atbalstu. Projekta vīzija: piedāvāt Baltijas valstu iedzīvotājiem iespēju bez maksas pilnveidot digitālās prasmes, kas palīdzēs uzlabot kvalifikāciju un konkurētspēju vietējā un starptautiskajā darba tirgū.
Kursiem iespējams pieteikties vēl līdz 30.martam. Kursu vielu var apgūt sev ērtā vietā un laikā, pildot pasniedzēju izstrādātos praktiskos uzdevumus, un noslēgumā, sekmīgi aizpildot testu, tiks iegūts sertifikāts, kas apliecinās kursa apguvi. Reģistrēties var šeit