Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Mācību līdzekļu iegādei valsts piešķir 18 eiro un Gulbenes novada pašvaldība papildus – 14 eiro

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada Izglītības pārvalde augustā saņēma vēstuli no tiesībsarga Jura Jansona ar lūgumu apzināt situāciju katrā izglītības iestādē saistībā ar bezmaksas izglītības principa ievērošanu attiecībā uz mācību līdzekļu iegādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova “Dzirkstelei” stāsta: “Noskaidrojām, ka ir izglītības iestādes novadā, kuras ģimenēm nav lūgušas iegādāties mācību satura apguvei nepieciešamās lietas un piederumus, un ir skolas un pirmsskolas, kuras ar vecākiem ir vienojušās, ka daži mācību līdzekļi tomēr ir iegādājami par vecāku naudu, un tā ir apmēram puse no izglītības iestādēm.”

Viņa skaidro, ka katru gadu izglītības iestādēm gan no valsts, gan pašvaldības budžeta līdzekļiem tiek piešķirts finansējums mācību līdzekļu iegādei. Finansējuma apjoms ir atkarīgs no izglītojamo skaita skolās un pirmsskolās. Šajā mācību gadā katram bērnam, kurš ir sasniedzis obligāto izglītības vecumu (5 gadi), valsts piešķīra 18 eiro lielu naudas summu, bet pašvaldība papildus piešķīra 14 eiro lielu naudas summu, lai izglītības iestādē varētu nopirkt mācībām nepieciešamās lietas. Pašvaldība finansējumu piešķir arī bērniem, kuri nav sasnieguši 5 gadu vecumu un apmeklē kādu no mūsu novada pirmsskolas izglītības iestādēm.

“Esam ieinteresēti, lai mūsu novada izglītības iestādes ievērotu bezmaksas izglītības principu un nelūgtu ģimenēm iegādāties lietas un piederumus, kas nepieciešamas tikai viena mācību priekšmeta apguvei, kā, piemēram, ģeogrāfijas atlanti, darba burtnīcas, darbarīki un materiāli dizaina un tehnoloģiju mācību priekšmeta satura apguvei un tamlīdzīgi, tādēļ esam apzinājuši situāciju katrā izglītības iestādē un savos budžetos radīsim finansējumu, lai to ievērotu. Vienlaikus darām zināmu, ka vecākiem nav aizliegts pašiem iegādāties mācību saturam apgūšanai nepieciešamos līdzekļus, ja vien paši to vēlas darīt,” saka D.Kablukova.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (6)

  1. Nav iespējams 14 plus 18 nopirkt pat normālu skolas somu. Litenē LV karavirs dienā saņem 19euro partikas devai, lai pilnvērtīgi barotos, neskaitot algu. Kautkas ar proporcijām šinī “valstī ” nav kārtībā. Latvijā diemžēl skolnieki nav prioritāte…

  2. Kādi karavīri ir Litenē. Nesapratu.
    Skolas somu gan gādā paši vecāki. Netaisi bērnus, ja nevari uz skolu pat somu pats nopirkt. Iedomājās ka tagad valstij viss jānodrošina, varbūt vēl zeķes un trusenes paprasi?

    2
    1
  3. Neizplati dezinformāciju. Pildot dienestu, karavīram tiek atvilkts no viņa algas par ēdināšanu, valsts par velti nebaro. Un piekrītu , ka ja vecāks savam bērnam uz skolu nevar atļauties nopirkt skolas somu, tad nav ko tādam bērnus vispār ražot.

    1
    1
  4. Lūdzu cienisim viens otru, nevis aizskarot ar vecākus, bērnus, karavīrus,jo katram ir savas priekšrocības šajā pasaulē.Kas attiecas uz iegādi mācību procesā atsevišķas stundās saraksti ir astronomiski . Skolotāji pieprasa klases matemātika īpašas kuras maksā pie 2.eiro, jāpērk ja 🏫 nepieciešams tikai es nezinu kāpēc?Somas maksā līdz 40 💶 aptuveni bet kvalitāte tāda pati nemainās.Lai palaistu bērnu uz skolu vajag aptuveni 500 eiro tas kopā rezumējot ar apģērbu,apavu iegādi,un kancelejas precēm.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.