Trešdien, 13.aprīlī, no pulksten 10.00 līdz 11.30 “Jaunā Eiropas Bauhaus” Latvijas kontaktpunkts aicina uz tīklošanās un sarunu ekspreša pieturu Ziemeļvidzemē.
“Tiksimies tiešsaistē “Zoom” vidē, lai uzzinātu, kā Gulbenē, Alūksnē un Cesvainē tiek veidota pilsētvide, atjaunots arhitektūras mantojums un apkārtnes muižas. Sarunas noslēgumā tiks sniegta informācija par aktuālajiem finansējuma konkursiem publiskās telpas veidošanai ar koprades un iedzīvotāju iesaistes pasākumiem,” stāsta Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja projektu vadītāja Ilze Vanaga.
Programma:
- Gulbenes pilsētas attīstības projekti, kultūras mantojums un mājokļu politika.
Elīna Strode, Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja
- Gulbenes vēsturiskā centra attīstības scenāriji.
Valda Vorza, Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja direktore
- Arhitekta skats no malas – Vecgulbenes muižas komplekss.
Ināra Caunīte, arhitekte, SIA Arhitektes Ināras Caunītes birojs
- Cesvaines pils atdzimšanas stāsts.
Linda Bakmane, Cesvaines pils vadītāja
- Skaists. Ilgtspējīgs. Iekļaujošs. Alūksnes pieredze.
Dace Bumbiere-Augule, Alūksnes Tūrisma informācijas centra vadītājas vietniece
- “Jaunais Eiropas Bauhaus”, aktuālie finansējuma un tehniskā atbalsta konkursi.
Ieva Zībārte, Latvijas Arhitektu savienība, “Jaunā Eiropas Bauhaus” Latvijas kontaktpunkta vadītāja
Sarunu organizē Latvijas Arhitektu savienības “Jaunā Eiropas Bauhaus” Latvijas kontaktpunkts sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību. Moderatore – Ieva Zībārte.
Pieteikšanās “Zoom” saites saņemšanai, norādot vārdu, uzvārdu un pārstāvēto organizāciju: ilze.vanaga@gulbene.lv
“Jaunais Eiropas Bauhaus” ir vides, ekonomikas un kultūras stratēģiskā iniciatīva, kas savieno dizainu, ilgtspējību, pieejamību un investīcijas, lai sasniegtu Eiropas zaļā kursa mērķus.
“Jaunā Eiropas Bauhaus” Latvijas kontaktpunkts ir izveidots ar Kultūras ministrijas atbalstu, lai stimulētu Latvijas līdzdalību iniciatīvā un starpnozaru sadarbību. Latvijas kontaktpunkts ir daļa no kontaktpunktu tīkla visās ES dalībvalstīs.
Ikviens – arhitekti, dizaineri, inženieri, skolas, universitātes, projektu attīstītāji, pašvaldības, organizācijas, kopas, kopienas un indivīdi ir aicināti piedalīties “Jaunā Eiropas Bauhaus” iniciatīvās, lai tīklotos, sadarbotos un apmainītos zināšanām.
Jaunais Eiropas “Bauhaus” ir vides, ekonomikas un kultūras projekts, kura mērķis ir palīdzēt Eiropas zaļo kursu īstenot, apvienojot dizainu, ilgtspēju, piekļūstamību, pieejamību cenas ziņā un investīcijas.