“Atvērtajās dienās laukos” ciemos gaidīs arī Rankas pagasta “Mīlmaņos”

“Atvērtās dienas laukos” astotajā gadā viesu uzņemšanai pieteicies rekordliels pasākuma dalībnieku skaits – vairāk kā 240. Šī ir īpaša izdevība tiem, kas daudz ko Latvijā jau redzējuši un meklē jaunus iespaidus, jo “Atvērto dienu” pasākumā piedalās arī tādi saimnieki, kuri ikdienā savas durvis viesiem never. Par to informē Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele.

No 10. līdz 13. jūnijam ar īpaši sagatavotām programmām, degustācijām, atlaidēm ražojumu iegādei un citiem piedāvājumiem ārpus ierastā ciemos gaida mājražotāji, amatnieki, pārtikas ražotāji, naktsmītnes, pirtnieki, biškopji, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas, arī sporta un izklaides vietas.

Saimnieki ir sagatavojušies ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus, un tas tiek sagaidīts arī no viesiem, tādēļ šogad obligāti nepieciešams apmeklējumu pieteikt iepriekš, precizējot laiku, apmeklētāju skaitu un citu svarīgu informāciju!

Pasākuma mājaslapā www.celotajs.lv/atvertasdienas atradīsiet visu informāciju – kas ir “Atvērtās dienas laukos”, kas gaida ciemos, ko varēs darīt, redzēt, nogaršot un iegādāties, un kā tur nokļūt. Norādītas arī dienas, kurās katrs pasākuma dalībnieks piedalās, daudzviet ir arī konkrēti apmeklējuma laiki.

Tiešsaistes kartē redzams, ka Gulbenes novadā apmeklētājus šajās dienās gaidīs viesu māja “Mīlmaņi” Rankas pagasta Gaujasrēveļos, piedāvājos bebru safari: izzinošu pārgājienu gida pavadībā, spēcinošas un veselīgas pusdienas, radošo darbnīcu ar “bebru kociņiem”. Pieteikties var pa tālruni 29149474.

Tiešsaistes kartē dalībnieki atzīmēti ar simboliem, norādot nodarbošanās veidu, piemēram, maizes cepēji, vīndari, dārzi, utt. Par katru var izlasīt īsu “Atvērto dienu” piedāvājuma aprakstu un, ja tas ieinteresējis, atvērt plašāku aprakstu ar kontaktinformāciju, pašas saimniecības mājaslapu un “Facebook” profilu.

Braucienu var plānot pēc pasākuma dalībnieku atrašanās vietas, izmantojot drukāto vai tiešsaistes karti, vai arī pēc interesēm – saimniecības sagrupētas tēmās:

- „Lauku labumi” – mājražotāji, kuri piedāvā visdažādākos lauku gardumus no mājās ceptas maizes un kūkām līdz šmakovkas kokteiļiem un aitas piena saldējumam.

- „Dabas objekti” – dabas takas ar piedzīvojumiem un pārgājieni kopā ar vietējiem dabas zinātājiem.

- „Kultūrvēsturiskie objekti” – muižas un pilis, muzeji ar īpašām programmām.

- „Sports un izklaide” – relaksējoša šaušana ar loku un aktīva atpūta mežā.

- „Naktsmītnes” – daudzveidība no kempingiem līdz muižu viesnīcām, arī jaunatvērti glempingi un viesu mājas.

- „Citi interesanti objekti” – tieši tāpēc tie ir interesanti, ka neietilpst nekādā klasifikācijā, piemēram, „Mazpilsētas rūpnīcas ikdiena” vai „Kino – no pirmsākumiem līdz mūsdienām”.

Drukātā karte ceļojuma plānošanai un līdzņemšanai pieejama tūrisma informācijas centros un DUS “Circle K” visā Latvijā. Tajā atzīmētas šī gada pasākuma dalībnieki un norādīta kontaktinformācija apmeklējuma pieteikšanai.

“Atvērtajās dienās laukos” piedalās un atlaides pakalpojumiem piedāvā arī naktsmītnes un ēdinātāji, tādēļ ir iespējams plānot arī vairāku dienu maršrutu ar apmeklējumiem, ēdienreižu vietām un nakšņošanu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide