Gulbenes pilsētas 96. dzimšanas dienas priekšvakarā Gulbenes novada bibliotēkā kopā tika aicināti tie, kam patīk pārbaudīt savas zināšanas un darbināt savas pelēkās šūniņas.
Erudīcijas spēlē “Daudz laimes, Gulbene!” piedalījās deviņas komandas: “Ja grib, tad var”, “Avantūristi”, “GES”, “Kaimiņi”, “KoDo-
laS”, “LED”, “Pēdējā brīdī”, “Rotary”, “Tūristi”. Bija gan komandas, kas piedalījās pirmoreiz, gan tādas, kas iepriekš pat uzvarējušas.
Cīņa bija spraiga, par to liecināja arī rezultāts, jo otro vietu no pirmās šķīra tikai 5 punkti, bet trešo no otrās – 8 punkti.
Spēlē uzvarēja komanda “Pēdējā brīdī”, kurā spēlēja Atis Barinskis, Jānis Barinskis un Inga Lapse. “Pēdējā brīdī dabūju komandas biedrus. Pēdējā brīdī pieteicos, ierados un dabūju uzvaru,” savā profilā “Facebook.com” pēc spēles rakstīja Inga Lapse.
Otrajā vietā ierindojās komanda “Avantūristi”, kurā spēlēja Ināra Indričeva, Anita Sirmā un es, Pārsla Konrāde. Trešajā vietā – komanda “Kaimiņi”, kurā spēlēja Anita Petrovska, Dace Kablukova un Guntra Berķe.
Spēles laikā bija īpaša svētku atmosfēra, kā jau dzimšanas dienā pienākas, bija skaists svētku kliņģeris pilsētas jubilejas cipara 96 formā, kas gatavots SIA “Kikele”. Arī komandu nosaukumi uz galdiņiem bija īpaši noformēti un “Gotiņas” konfektēm bija īpaši Gulbenes jubilejas papīriņi. Ak, jā, un galvā spēles dalībniekiem bija svētku cepurītes, lai jautrāk. Pašu spēli vadīja atraktīvā Gulbenes novada bibliotēkas darbiniece Ilvita Kļaviņa.
Gulbenes novada bibliotēkas darbinieces bija īpaši piedomājušas pie spēles jautājumiem. Interesanti bija jautājumi, kad bija jāizdomā, kura 1965.gadā celta ēka ar pieciem pakāpieniem un īpašu smaržu, vēro, kā parks mainās gadalaikos. Vai kur “mājo” Roy Benson un Adams Solist, kas, izrādās, ir mūzikas instrumenti mūzikas skolā. Tāpat grūti bija atminēt deputātu acis – acīmredzot biežāk jāieskatās deputātiem acīs. Tāpat nudien nav viegli pēc skaņas noteikt, ka glāzē līst kokakola vai tukšgaitā griežas velosipēda ritenis, ja ikdienā neesi šo skaņu bieži dzirdējis, vai gareniski tiek griezta maize, vai dzerta limonāde, jo skaņas tiešām izklausās dīvainas. Vienīgi seno tālruņa aparātu ciparnīcas ripas griešanas skaņa bija diezgan viegli atminama tiem, kas atceras šos saziņas līdzekļus. Tāpat lielas grūtības nesagādāja jautājums par notikumiem Gulbenē, kas bija jāsakārto secīgi pa gadiem. Īpaša bija kārta “1.klase”, kurā bija jautājumi par to, ko mācās pirmklasnieki, turklāt vēl visi punkti tika dubultoti. Ja par kultūraugiem un saskaitāmajiem viss bija skaidrs, tad algoritma definīcija mazliet samulsināja. Tikpat grūti bija ar jautājumu par novadnieces Anmary masku šovā “Balss maskā” tiem, kas šo šovu neskatās. Bet kopumā tiešām prieks, ka esam zinātkāri un zinoši, ka protam saturīgi izklaidēties.
Erudīcijas spēle tiek organizēta jau sešus gadus, katru reizi jautājumus un spēli gatavo bibliotēkas kolektīvs.
Sādžas erudīti! 😂😂😂
Prieks ko rodies, Gulbenei 96.gadi.kas ir mainījusies pa tiem gadiem nekas.tikai uz slikto pusi.
Sevišķi jau uz slikto pusi ir gājušas komentētāju gramatikas prasmes. Interesanti; cik klases un ar kādām sekmēm ir pabeidzis komentētājs ,,B”, un ko ir darījis, lai Gulbenē viss ,,ietu uz augšu”?
Kā gan var neiet uz slikto pusi, ja neprot vairs cilvēki pat pareizi rakstīt?