Gulbenes novada bibliotēkā būs tikšanās ar Imanta Kokara studentēm, diriģentēm Rotu Salmiņu un Airu Birziņu

Projekta “Laimes bērni. Kokariem – 100” noslēgumā 22.septembrī pulksten 17.30 Gulbenes novada bibliotēka rīko atmiņu stāstu vakaru. Par to informē Gulbenes novada bibliotēkas pārstāve Inese Kalēja.

Atzīmējot leģendāro kordiriģentu Imanta un Gido Kokaru simtgadi, vasaras mēnešos tika apzināti brāļu Kokaru laikabiedri. Veikto interviju un savākto materiālu apkopojums skatāms ceļojošajā izstādē “Laimes bērni. Kokariem – 100”, kā arī Gulbenes novada bibliotēkas mājaslapā sadaļā “Novads”. Projektā iesaistījušies un darbojas novada jaunieši, kuri izstrādā video īsfilmas, atspoguļojot savu redzējumu par Imanta un Gido Kokaru dzīvi un daiļradi.

Bibliotēkā viesosies un atmiņās par brāļiem Kokariem dalīsies Imanta Kokara studentes, diriģentes Rota Salmiņa un Aira Birziņa.

Rota Salmiņa ir viena no pirmajām I.Kokara studentēm J.Vītola Latvijas Valsts konservatorijā (1960-1966). Ar Gulbeni Rotu saista septiņi šeit pavadītie gadi, kad līdztekus studijām viņa strādājusi Gulbenes bērnu mūzikas skolā (1960-1967), vadījusi Kultūras nama vīru vokālo ansambli, senioru kori, Kultūras nama jaukto kori. Turpmākie dzīves ceļi Rotu Salmiņu aizveduši uz Rēzekni, kur viņa no 1967.gada strādā J.Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā par diriģēšanas pasniedzēju. Rotas Salmiņas kā diriģentes vārds saistīts ar koriem “Saskaņa”, “Ezerzeme” un “Trejkola”. Ar koriem piedalījusies Vispārējos Dziesmu svētkos, Latgales novada Dziesmu svētkos, festivālos, koru skatēs gan Latvijā, gan ārvalstīs. Piedalījusies 1990.gada Latgales Dziesmu svētkos Daugavpilī kā virsdiriģente.

Aira Birziņa mācījusies Lubānas vidusskolā un Madonas bērnu mūzikas skolā. Pēc mācībām J.Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas kordiriģēšanas klasē Aira J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvusi bakalaura grādu Edgara Račevska un Ivara Bērziņa klasē (1992), maģistra grādu – Imanta Kokara klasē (1995). Aira Birziņa ir kora diriģēšanas profesore J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, diriģente Rīgas Doma meiteņu korī “Tiara”, VEF Kultūras pils sieviešu korī “Dzintars” un Ogres Kultūras centra sieviešu korī “Rasa”. Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģente, Latvijas koru nozares padomes eksperte. Regulāri vada meistarklases un kursus, uzstājas lekcijās, semināros un konferencēs, piedalās dažādu konkursu žūrijas darbā Latvijā un ārvalstīs.

Tikšanās notiks Gulbenes novada bibliotēkā, Pieaugušo apkalpošanas nodaļā, 2.stāvā, kur līdz 24.septembrim skatāma izstāde “Laimes bērni. Kokariem – 100”.

Pasākums paredzēts vakcinētām vai Covid-19 pārslimojošām personām. Līdzi jāņem dokuments, kas to apliecina, kā arī personu apliecinošs dokuments.

Pieteikties var līdz 21.septembrim pa e-pastu “inese.kaleja@gulbenesbiblioteka.lv” vai tālruni 64471460, norādot dalībnieka vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru.

Projekts “Laimes bērni. Kokariem – 100” guvis atbalstu Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātajā kultūras projektu konkursā “Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2021”.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide