Gulbenes kultūras centrā 2.decembrī notiks kultūras enerģijas apmaiņas pasākums “Berkubs kultūras” Gulbenes novada kultūras darbiniekiem.
Tas būs Gulbenes novada kultūras nozaru svinīgs saliedēšanās pasākums, kas sevī ietver spilgtāko kultūras notikumu, personu, projektu apbalvošanu par periodu no 2019. līdz 2022.gadam, kopš notikusi pēdējā “Gada balva kultūrā”.
Gulbenes novada pašvaldības Kultūras pārvaldes konsultante kultūras jomā Dārta Vilne skaidro, ka šoreiz, salīdzinot ar klasisko “Gada balvu kultūrā”, pasākuma formāts ir mainīts. Novada kultūras darbinieki ir aicināti baudīt sarunu šova gaisotni, to vadīs Marģers Majors, kurš plašāk pazīstams kā pasākumu vadītājs, improvizators un Latvijas televīzijas raidījuma “Kultūrdeva” sižetu autors. Vakaru muzikāli papildinās Kalnienas puišu grupa “Saburzīts, bet solīds”.
Pasākumā uzsvars tiks likts uz satikšanos, saliedēšanos, kopīgu laika pavadīšanu, tostarp izceļot vienu aktivitāti/personu katrā nozarē, ko izvērtē katra nozare pati, atskatoties uz pēdējiem trim gadiem, kuri lielākā daļa aizvadīti Covid-19 pandēmijā. Apbalvojumi tiks piešķirti šādās nozarēs: 1) kultūras/tautas nami, 2) amatiermāksla, 3) bibliotēkas, 4) muzeji, kultūrvēsturiskais mantojums, 5) mūzika, 6) māksla. Papildus tiks paziņoti arī balvu “Mūža ieguldījums kultūrā”, “Sabiedrības simpātija” un “Inesītes balva” saņēmēji.
No 10. līdz 20.novembrim iedzīvotāji bija aicināti izvirzīt savu kultūras simpātiju – personu, kolektīvu, pasākumu, projektu, kultūrvietu, iestādi – jebko, kas kultūras jomā Gulbenes novadā 2019.-2022.gada periodā visvairāk iespiedies atmiņā, palicis sirdī, aizkustinājis emocijas, sniedzis piepildījumu. Gulbenes novada pašvaldības kultūras komisija ir apkopojusi sabiedrības simpātiju ieteikumus un vienam notikumam/personai/projektam/pasākumam/kolektīvam, kas būs izpelnījies lielāko sabiedrības mīlestību, 2.decembrī pasākumā Gulbenes kultūras centrā pasniegs balvu “Sabiedrības simpātija”.
D.Vilne stāsta, ka tika saņemti aptuveni 230 ieteikumi un tie bija ļoti dažādi. “Tas, kas izvirzījās vadībā, bija ar diezgan lielu pārsvaru. Tās bija aptuveni 50 balsis no šiem 230 ieteikumiem. Aktivitāte bija, un iesūtītie ieteikumi bija pat neiedomājamākie, bet arī favorīti izvirzījās,” stāsta D.Vilne.
Savukārt, godinot Ineses Stalidzānes devumu Gulbenes novada cilvēkiem un kultūrai, tradicionāli tiek pasniegta “Inesītes balva”. To saņem kultūras cilvēki, kuri aktīvi, radoši un pozitīvi darbojas kultūras laukā. Daudzi ar lielu sirsnību atceras I.Stalidzāni kā enerģisku, radošu, vispusīgu kultūras darbinieci. “Dzirkstele” jau rakstīja, ka I.Stalidzāne prata plānot laiku un paspēt visu tā, it kā zinātu, cik viņai lemts būt šajā pasaulē. Viņai bija komiķes talants, spēja glābt jebkuru situāciju kultūrā, prasme momentā koncentrēties publiskai runai pat brīžos, kad nav bijis iespējas iepriekš sagatavoties. I.Stalidzānes godam kopš 2013.gada ir iedibināta “Inesītes balva” novada kultūrā.
– Inita Savicka
Man jau patīk. Kultūras darbiniekiem saviesīgs pasākums,skolotājiem arī būs. Tikai melnā darba strādniekiem neko nevajag. Tikai strādājat. Par sevi,par citiem un par vienu algu. Interesanti,kur paliek tā nauda,kas paredzēta aizvietotājam??? Un kad beigsies tās mūžīgās zilās lapas? Kā tik nāk vasara, tā slimi un slimi. Nekautrējoties strādā pa dārzu,dzīvo mežā un auklē mazbērnus darba laikā. Kur vēl labākus laikus?
Kāpēc par taviem nodokļiem pašvaldības darbinieki nevar ieēst rosolīti :)))
Kārtējā pjanka par mūsu naudu…
Nemuldi,man bija jāmaksā,lai pasākumā tiktu.
Annai.
Nu un kas, ka skolotājiem būs? Žēl vai? Skolotāji arī paši maksās.
Protams, ir vajadzīgi arī melnstrādnieki. Par tiem rūpējas darba devējs. Bet vajag mācīties, lai nav melnajos visu mūžu.
Kur tad uzvarētāji? Gaidu bildes un vārdus.