Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes pilsētas svētkos arī “Divi Jūliji”

2021.gadā tekstilmākslinieces Ieva Krūmiņa un Iveta Vecenāne uzsāk darbu pie Annas Eltermanes aužamo stāvu iedzīvināšanas. Šogad festivāla ietvaros Eltermanes stellēs – gobelēna aušanas meistarklase “Zvaigžņu siets”, kuru vadīs I. Krūmiņa un tekstilmāksliniece Inese Jakobi no Madonas. Foto: Herta Pugača.

29. un 30.jūlijā Gulbenē notiks pilsētas svētki un arī 5. starptautiskais mākslas festivāls “Divi Jūliji”, kas veltīts Latvijas lietišķās mākslas meistariem Jūlijam Maderniekam (1870-1955) un Jūlijam Straumem (1874-1970), kuru dzimtās mājas ir Gulbenes pusē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad festivāla moto ir “briedums”, kas saistās ar Madernieka un Straumes radošās darbības briedumu, kā arī ar meistaru darbību saistīto industriju un nozaru darbības briedumu. Festivāla kulminācijas dienas plānotas 29. un 30. jūlijā, savukārt semināra veida mūžizglītības nodarbības notiek jau kopš 11.jūlija.

Starptautiska konference

29.jūlijā norisināsies 5. starptautiskā zinātniskā konference „Divi Jūliji. Briedums”. Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs informē, ka konferences norisināsies Vecgulbenes muižas konferenču zālē no pulksten 11.00 līdz 17.00. Konferences laikā būs nodrošināta sinhronā tulkošana angļu – latviešu un latviešu – angļu valodā. Pēc konferences varēs saņemt apliecību par pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmas apguvi. Konferencē uzstāsies eksperti no Latvijas, Igaunijas, Gruzijas, Azerbaidžānas un Turcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktivitātes pie muzeja klēts

30.jūlijā no pulksten 10.00 līdz 16.00 pie muzeja klēts norisināsies aktivitātes, kas ļaus iepazīt, iemācīties un baudīt dažādas amatniecības, lietišķās mākslas, kulinārijas un citas prasmes. Pie klēts prasmes demonstrēs un andelēsies lietišķās mākslas studijas no Latvijas, kā arī Gruzijas. Būs iespēja baudīt kulināro prasmju augļus – “Latgolys golds” tradicionālos Latgales ēdienus, kā arī uz uguns ceptu jēru no “Dzelzaviešiem”.

Līdztekus tiks īstenotas pieaugušo izglītības programmas: gobelēna aušanas seminārs-darbnīca “Zvaigžņu siets” Annas Eltermanes vertikālajos aužamajos stāvos pēc unikāla dizaina ar zvaigžņu motīviem. Nodarbību vadīs tekstilmākslinieces Ieva Krūmiņa un Inese Jakobi; dzijas krāsošana dabas krāsvielās kopā ar lietišķās mākslas meistaru Deniz Coşkun no Turcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klētī būs skatāma Ainas Celmas gobelēnu izstāde un fotostāsts, Jura Gagaiņa metālmākslas izstāde, kā arī aplūkojama pastāvīgā ekspozīcija “Tautsaimniecība”. Kopā ar biedrību “Sagša” trizuļu stellēs varēs apgūt aušanas prasmes. Muzikālo pavadījumu nodrošinās folkgrupa “Dadzes”, dziesminiece Vita Krūmiņa un koklētāja Zane Imša. Aktivitātes norisināsies pie muzeja klēts.


Izstādes muzeja oranžērijā
30.jūlijā no pulksten 10.00 līdz 16.00 tiek piedāvātas izstādes, kuru eksponātu tapšana sakņojas spēcīgās zināšanu un prasmju tradīcijās un to pārmantojamībā: “Ligzdo zinību koka zaros” – porcelāna seminārā-darbnīcā “Straume un putni” radītie porcelāna darbi, kā arī Innas Kostinas (Azerbaidžāna) batikas un gleznas.; ekspozīcija „Divi Jūliji” – Madernieka un Straumes iedvesmoti paklāji, kilimi un sumaki, Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas katedras vadītājas, profesores Ievas Krūmiņas autortehnikā radītie darbi, mākslinieču tandēma Skuja-Braden porcelāns, TLMS „Sagša” meistaru darinājumi; ekspozīcija „Novada mākslinieki no 1818….” – kopš 2021. gada ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu ekspozīciju papildina interjera mēbeļu ansamblis, kas pēc pedagoga un arhitektūras cienītāja Arnolda Vestmaņa pasūtījuma izgatavots 20.gs. 30. gados Jāņa Skultāna darbnīcā pēc Jūlija Madernieka dizaina. Mēbeles savu mājvietu muzejā radušas pēc to pēdējā saimnieka – Arnolda Vestmaņa dēla Jāņa Vestmaņa – pēdējās gribas, ko izpildījusi viņa mazmeita Amanda Lazdiņa

Sarkanajā pilī un Pils parkā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

30.jūlijā Sarkanajā pilī un Pils parkā pie Sarkanās pils no pulksten 10.00 līdz 16.00 būs iespēja iepazīt un baudīt profesionālu mākslinieku radošo veikumu, kā arī pašiem kļūt par radītājiem, piedaloties darbnīcās. Sarkanajā pilī būs aplūkojama studijas “Gundega” tekstilmākslas izstāde (2.stāvā) un izstāde “Krēsls un priekšauts”, kurā būs linu priekšauti ar Madernieka dizaina elementiem, kā arī restaurēti/jaunradīti koka krēsli (3.stāvā – mansardā)

Pils parkā pie Sarkanās pils bez maksas ikvienam festivāla dalībniekam bez iepriekšējas pieteikšanās būs iespēja piedalīties darbnīcās: SIA “Rubenis Woodwork” kokapstrādes darbnīcā – Madernieka un Straumes ornamenti koka suvenīru dizainā; kopā ar Antru Trusli gatavot kartītes ar dabas dizaina elementiem; biedrības “tabureTE” un radošās apvienības “Piektā Māja” darbnīcās inovatīvās mākslas tehnikās (sietspiede, cianotipija, “eco-print”, skanogrāfija); tradicionālo Azerbaidžānas niedru paklāju darbnīcā kopā ar Taryer Bashirov no Azerbaidžānas Nacionālā paklāju muzeja.

Garšas, mūzika un iepirkšanās
30.jūlijā Pils parkā pie Sarkanās pils varēs baudīt satikšanās prieku ar garšām, tējas malkošanu, mūziku, iepirkšanos un kopā būšanu no pulksten 10.00 līdz 16.00. Norisināsies mākslinieku, dizaineru un amatnieku demonstrācijas-andele. Vecgulbenes muižas parkā no pulksten 9.00 līdz 13.00 norisināsies arī Zaļais tirdziņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt pašus mazākos priecēs improvizācijas leļļu teātra studija „Ilze” ar sejas apgleznošanu un runājošo leļļu teātri. Par muzikālo baudījumu rūpēsies “Štrausa stīgu kvartets”, dziesminiece Vita Krūmiņa, Gregs, čella un arfas duets “Infinum”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Beztalanta kultūrnieces,pietiek dzīvot uz nodokļu maksātāju naudas, ejiet uz gateri pamācieties strādāt, tur talantīgu cilvēku ir vairāk.Cik var malt par tiem diviem Jūļiem un pārējo piedāvāto marasmu. Jau no nosaukuma vien šķebina.

    6
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.

casibom deneme bonusu MARS casibom