Ielūdz Cēsu Tautas teātris un dzejnieks

Gulbenes bibliotēkā 3.decembrī pulksten 19.00 ikviens laipni gaidīts uz Cēsu tautas teātra muzikālu dzejas uzvedumu "No visām dienām es nāku". Tajā skanēs dzejnieka Ulda Ausekļa dzeja.

"Pēc pirmizrādes noskatīšanās U.Auseklis teicis, ka viņš vienmēr ir vēlējies, lai radošu cilvēku dvēsele nepārtraukti tiektos augšup. Par to viņš rakstījis savās labākajās dzejās. Tieši tāpēc cēsnieki izvēlējušies viņa labāko dzejas krājumu. Autors juties pārsteigts, dzirdot, kā viņa dzeja skan," stāsta Gulbenes bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa. Izrādē piedalās Juris Krūze (taustiņinstrumenti), Iveta Gabrāne, Jānis Gabrāns (ģitāra), Krista Gabrāne (klarnete), Jānis Krišjānis, Lauma Daugiša, Elīna Ozola, Ivars Liepiņš un Lāsma Vasmane (ģitāra).  

Dzejas uzveduma mūzikas autors ir J.Krūze, režisore - Rasma Bērziņa.

 

Savukārt 9.decembrī pulksten 14.30 bibliotēkā paredzēta tikšanās ar dzejnieku un tulkotāju Kārli Vērdiņu.

 

"Tā kā K.Vērdiņš ir vadījis Literārās akadēmijas dzejas meistardarbnīcu, šajā tikšanās reizē plānojam organizēt arī radošo darbnīcu jaunajiem autoriem. Šī tikšanās dotu iespēju profesionāli izvērtēt dalībnieku dzejoļus, analizēt tos, kā arī ieklausīties padomos, kas būtu jāievēro, rakstot dzeju. Interesentus gaidām bibliotēkas mācību zālē pulksten 15.30," informē I.Krūmiņa. Lūgums autoriem savus dzejoļus jau iepriekš - līdz 5.decembrim - atsūtīt uz adresi ivetak@gulbenesbiblioteka.lv.

 

K.Vērdiņa trīs līdz šim izdotās dzejas grāmatas "Ledlauži", "Biezpiens ar krējumu" un "Es" kļuvušas par nozīmīgiem notikumiem latviešu mūsdienu literatūrā. Par jaunāko un jauniešu lasītāko dzejoļu krājumu "Es" autors 2008.gadā ir saņēmis Dzejas dienu balvu. "K.Vērdiņa dzeja ir asprātīga, ironiska un liriska. Šāds apvienojums viņa darbiem piešķir īpašu šarmu un ir interesants ne tikai jaunajiem lasītājiem," saka I.Krūmiņa.

Pasākumi notiek projektā "Latviešu literatūra - sava laika un telpas izjūta".

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide