Inesītes balvu - prēmiju saņēmusi Sarmīte Supe no Jaungulbenes

Pagājušā gada nogalē Inesītes balvu - prēmiju  saņēma Sarmīte Supe, kuru Jaungulbenes pagastā, Gulbenes novadā un Vidzemē zina kā enerģisku, vitālu, dzirkstošu kultūras cilvēku. Viņa vada kultūras dzīvi pagastā, divus novada amatierteātrus, folkloras kopu, pati dzied etno_folkgrupā "Dadzes" un sieviešu korī. Vņa ir pārsteidzošu pasākumu organizētāja un pozitīvismu izstarojoša personība, kuras idejas un darbi aizrauj! Nevienā amata aprakstā nevar ierakstīt cilvēcisko enerģētiku, dzīves pilnasinīgumu, kas tik ļoti nepieciešams arī šajā laikā.

Gulbenes novada pašvaldība informē, ka Inesītes balva tika pasniegta simboliskā vietā – Jaungulbenes pagasta Rijas kalnā, vietā, kura, pateicoties Sarmītei Supei, kļūst par sakārtotu, iedvesmojošu kultūras vidi.

S.Supe saņēma Inesītes lielo, ceļojošo balvu, kura pēc gada jānodod nākamajam  balvas saņēmējam, mazo balvu (finansē Gulbenes novada pašvaldības Kultūras pārvalde ) ar saņēmējas vārdu, kas paliek mūžīgā godinājumā, un beznosacījuma naudas prēmiju no Ineses Stalidzānes draugiem, kolēģiem un domubiedriem un kultūras atbalstītājiem.

"2020. gadā I.Stalidzāne būtu svinējusi savu 60.dzimšanas dienu, un šķiet, ka daļiņa  viņas enerģijas turpina izplatīties caur Inesītes balvas saņēmējām. Lai vairojas gaismots prieks un sabiedrības kultūrizglītošana caur latvisko tradīciju spēcīgo enerģētiku dziesmā, teātrī un pasākumos! Paldies visiem Inesītes prēmijas atbalstītājiem! Dots devējam atdodas!" saka Edīte.Siļķēna, kura ir viena no Inesītes balvas iniciatorēm.

Inesītes balvu-prēmiju piešķir reizi gadā, godinot kultūras darbinieces Ineses Stalidzānes piemiņu, par nesavtīgu kultūras devumu sabiedrībai, par iedvesmošanu, pozitīvismu un radošumu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide