Izdevniecībā “Latvijas Mediji” klajā nācis rakstnieces Lijas Brīdakas (03.09.1932.-19.09.2022) jaunais romāns “Liktenīgie krustojumi”.
Romāns ieved lasītāju 21.gadsimta ģimenes ikdienā, prasmīgi atklājot jūtu transformācijas un zemstrāvas.
Kad laulības stāžs sasniedz 20 gadu atzīmi, tā nereti piedzīvo lūzumu. Inguna pamana atsvešināšanos, kad vīrs, veiksmīgais arhitekts Vilmārs, tiek ievēlēts Saeimā un mainās viņa dzīves ritms. Ģimenes siltums nav kāzu dienā iegūta uz mūžu paliekoša un nezūdoša dāvana. Kurp abus novedīs liktenīgie krustojumi, kuros viņus dzīve nolikusi?
Lija Brīdaka rakstījusi dzeju, prozu, miniatūras, atdzeju, ir Bellas Ahmaduļinas, Annas Ahmatovas, Valdas Moras, Ilzes Kalnāres krājumu sastādītāja un veidotāja.
Dzejniece mācījusies Alūksnē un pēc tam studējusi latviešu filoloģiju Rīgā. Bijusi gan redaktore televīzijā, izdevniecībās un kinostudijā, gan Rakstnieku savienības valdes sekretāre, aktīvi iesaistījusies Rēriha biedrībā, apbalvota ar Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.
Sākusi publicēties Alūksnes vidusskolas literārajā žurnālā, Lija Brīdaka rakstniecībā ienāca 20. gadsimta 60. gadu sākumā ar debijas krājumu “Man dzīve dāvina smaidu” (1962). Rakstnieces pēdēji darbi – izlase “Varavīksnes loks” un romāns “Liktenīgie krustojumi” – iznāca vēl šoruden, dažas dienas pirms jubilejas.
Atbildi pareizi…
… un, iespējams, saņemsi Lijas Brīdakas romānu “Liktenīgie krustojumi”.
1. Kurā gadā Latvijā tika ievēlēts Saeimas pirmais sasaukums?
a) 1921.gadā,
b) 1922.gadā,
c) 1923.gadā.
2. Cik ilgi Lija Brīdaka rakstīja romānu “Liktenīgie krustojumi”?
a) gadu,
b) divus gadus,
c) trīs gadus.
3. Kāda bija Lijas Brīdakas mīļākā krāsa?
a) violeta,
b) zila,
c) zaļa.
Sūti atbildes līdz 2.oktobrim uz e-pastu “info@dzirkstele.lv” ar norādi “Konkursam “Liktenīgie krustojumi” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!
Konkursa atbildes
20.septembrī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. a) par nozīmīgāko alfabēta izgudrošanā uzskata tirdzniecības attīstību Vidusjūrā; 2. c) latviešu alfabēta pamati tika izveidoti 1908.-1911.gadā; 3.c) latviešu alfabētā ir 33 burti. Grāmatu bērniem “Tīģera burts ir D” saņems Biruta Rukmane. Grāmatu var saņemt redakcijā mēneša laikā.