Sola košu salūtu Gulbenē un Litenē 2

Gadumijā, 31.decembrī, viss novads ziedēs salūta ugunīs. Par šo prieku gādās iedzīvotāji paši, arī uzņēmēji, kā arī pašvaldība. Kā noskaidroja “Dzirkstele”, lielākais ieguldījums svētku uguņošanā paredzams no Gulbenes pilsētas pārvaldes – 2057 eiro apmērā. Pilsētas centrā uguņošanu nodrošinās SIA “Uguņošanas mākslas studija”.


“Vēlamies, lai priecājas iedzīvotāji un pilsētas viesi! Lai redz, ka arī mēs kaut ko varam,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes pilsētas pārvaldes galvenā grāmatvede Dace Āboliņa.


Litenē pagasta pārvalde gadumijā sarūpē kopīgu salūtu, izmantojot uzņēmēju, zemnieku ziedojumus un iedzīvotāju ieguldījumu. “Savākti jau ir apmēram 800 eiro. Secinājām, ka skaistāk būs, ja salūts nenotiks visur kur pa malām, bet būs viens kopīgs. Katram savs ir mazs, bet visiem kopā – viens liels un skaists salūts,” “Dzirkstelei” saka pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš.


Viņš piebilst, ka pagasta centrs ir skaisti izgaismots. Tāpēc V.Lapiņš aicina ne tikai sava pagasta iedzīvotājus, bet arī Litenes viesus gadumijā svētku sajūtu izbaudīt tieši tur. “Darbojas arī slidotava pagasta centrā. Ir sasparojušies mūsu hokejisti. Paši tīra ledu uz centra dīķa. Ir prieks redzēt, ka slidošana un hokejs ir atgriezies pagasta centrā,” piebilst V.Lapiņš.


Lejasciema pagasta pārvaldes grāmatvedībā vakar “Dzirkstelei” vēl nevarēja pateikt, cik naudas tērēs gadumijas salūtam, taču apgalvoja, ka salūts noteikti būšot. Maksimālā summa, ko varēšot atļauties izlietot, esot apmēram 150 eiro. Taču Lejasciemā esot tāda tradīcija, ka savu salūtu gadumijā izšauj arī uzņēmēji. Iedzīvotāji zinot, kurā pagasta malā gaidīt uguņošanu un kas to dāvā.


Rankas centrā katru gadu par gadumijas salūtu gādājot SIA “Sintija un CO”. Tāpat būšot arī šogad. Cik firmai izmaksā salūts, tā esot konfidenciāla informācija, taču iedzīvotāji zinot, ka salūts noteikti būs, kur būs un “visa Ranka vienmēr iet skatīties”, “Dzirkstelei” saka pagasta pārvaldes vadītājs Māris Jansons.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

?

Ieguvumi : izmet gaisa naudu, uzmet sev uz galvas kimisko piesarnojumu.Ceru,ka pec gadu desmitiem so kiniesu drazu neviens vairs neizmantos.

pirms 6 gadiem, 2015.01.11 23:56

Kultūra un izklaide