Stāmerienas pilī notiks grāmatas prezentācija, konference un izstādes atklāšana

Gulbenes novada pašvaldība informē, ka 1.oktobrī sadarbībā ar Dantes Aligjēri biedrības Latvijas nodaļu Stāmerienas pilī notiks pētnieces un filoloģes Ilzes Lecinskas grāmatas “Džuzepe Tomazi di Lampedūza. Vienā likteņdejā savijušies mūži” prezentācijas pasākums, konference Gulbenes novada kultūras darbiniekiem “Divas zvaigznes bezgalīgā kultūrtelpā. Džuzepe Tomazi di Lampedūza un Aleksandra fon Volfa” un mākslas darbu izstādes “Geparda pēdas Sicīlijā” atklāšana.

Dalību pasākumos apstiprinājis Itālijas vēstnieks Latvijā Stefano Maria Taliani de Markio.

No pulksten 14.15 līdz 15.00 paredzēta Itālijas vēstnieka uzruna un grāmatas “Džuzepe Tomazi di Lampedūza. Vienā likteņdejā savijušies mūži” prezentācija.

No pulksten 15.00 līdz 17.00 notiks konference "Divas zvaigznes bezgalīgā kultūrtelpā. Džuzepe Tomazi di Lampedūza un Aleksandra fon Volfa": romāns starp senču liktiem pamatiem un grezniem torņiem” (lektore – filoloģe Ilze Lecinska), filoloģe; “Aleksandra Tomazi di Lampedūza Itālijā izdotajos rakstu avotos" (lektore – Latvijas Nacionālās bibliotēkas Nozaru eksperte Astra Šmite); "Romāns "Gepards" un 60. gadu paaudze" (lektore – filoloģe Ilze Lecinska).

No pulksten 17.00 līdz 17.30 ikviens ir aicināts uz izstādes "Geparda pēdas Sicīlijā", kas ir veltījums Dž. T. di Lampedūzas romānam un L. Viskonti slavenajai filmai “Gepards”, atklāšanu. Piedalīsies Dantes Aligjēri biedrības mākslinieki: Aleksejs Naumovs, Vija Dzintare, Laine Kainaize, Jānis Strupulis, Sarmīte Caune, Maira Veisbārde, Andris Bērziņš, Raimonda Strode, Lauma Palmbaha, Dzintars Adienis, Liene Ūlande.    

Dalība pasākumos ir bez maksas. Kultūras darbiniekiem un citiem interesentiem pieteikšanās - līdz 28.septembrim, rakstot uz e-pastu: kulturas.parvalde@gulbene.lv, zvanot uz tālruni 64473232 vai 29350597.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide