Otrdiena, 23. decembris
Viktorija, Balva
weather-icon
+-6° C, vējš 0.89 m/s, Z-ZA vēja virziens

Apriņķu vietā spēcīgi plānošanas reģioni

Atteikties no vēlētām otrā līmeņa apriņķu pašvaldībām un nostiprināt plānošanas reģionus, paplašinot to kompetenci, un attīstības padomē nodrošināt novadu un lielo pilsētu līdzsvarotu ietekmi, kā arī ministriju pārstāvniecību.

Ja šīs vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (ZRP) idejas īstenotos, tad būtu četri, nevis pieci plānošanas reģioni, jo ministrs uzskata, ka Rīgas plānošanas reģions ir lieks, tā vietā piedāvājot sagatavot likumu par Rīgas pašvaldību.

 

Pirmās simts dienas darbojoties salīdzinoši klusu, E. Sprūdžs savu piedāvājumu, kas ir daļēja atbilde arī uz Valsts prezidenta Andra Bērziņa vēlējumu, prezentēs šodien Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā, kā arī Lielo pilsētu asociācijā.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.