Otrdiena, 23. decembris
Saulvedis, Saule
weather-icon
+-5° C, vējš 1.79 m/s, A-DA vēja virziens

Atbalstot grozījumus alkohola aprites kārtībā, deputāti turpina diskusijas par atļautā vecuma sliekšņa paaugstināšanu

Rīga, 13.nov., LETA. Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā un grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas cita starpā paredz arī pienākumu personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem, iegādājoties alkoholiskos dzērienus, bez pārdevēja uzaicinājuma uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Šodien konceptuāli atbalstītie grozījumi paredz arī citu izmaiņu veikšanu minētajos likumos.  

Klātesošie šodien diskutēja par ideju paaugstināt vecuma ierobežojumus, kas ļautu alkoholu iegādāties no 21 gada vecuma. Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs un Saeimas deputāts Arvils Ašeradens (V) iebilda pret šādu pieeju, jo ierobežojums būtu nesamērīgs, ņemot vērā, ka no 18 gadiem jauniešiem ir tiesības, piemēram, veidot ģimeni un lietot šaujamieroci.

 

Neatkarīgais deputāts Gunārs Rusiņš uzsvēra, ka 18 gadus veci jaunieši klases vakaros un izbraukuma ekskursijās var mudināt alkoholu lietot arī saviem jaunākajiem klasesbiedriem. Komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V) piebilda, ka tā jau notiek.

 

Vecumu, no kura iespējams iegādāties alkoholu, nepieciešams paaugstināt no 18 līdz 21 gadam, jo zinātniskie pētījumi liecinot, ka cilvēka smadzenes attīstās līdz 23 vai 25 gadu vecumam, šodien komisijas sēdē norādīja Latvijas Universitātes Atturības un veselības izglītības veicināšanas biedrības pārstāvis Raivis Ieviņš.

 

Kā ziņots, alkoholisko dzērienu patēriņš jauniešu vidū Latvijā joprojām ir viens no augstākajiem Eiropas Kopienas valstīs un arī visu alkohola grupu pieejamība jauniešu vidē ir vērtējama kā augsta, iepriekš secinājusi Saeimas atbildīgā darba grupa, kura meklēja risinājumus bērnu un jauniešu alkohola atkarības ierobežošanai. Lai samazinātu alkohola ietekmi uz bērniem un jauniešiem, nepieciešams veikt izmaiņas alkohola aprites režīmā, norāda darba grupas pārstāvji.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.