Sestdiena, 27. decembris
Dainuvīte, Gija, Megija
weather-icon
+3° C, vējš 0.89 m/s, Z-ZR vēja virziens

Bezdarba līmenis Latvijā augustā bijis 11.augstākais Eiropas Savienībā

Luksemburga, 1.okt., LETA. Vidējais sezonāli izlīdzinātais bezdarba līmenis 27 Eiropas Savienības (ES) valstīs šā gada augustā bija 6,9%, bet Latvijas bezdarba rādītājs – 6,5% – augustā bija 11.augstākais ES, liecina jaunākie ES statistikas biroja “Eurostat” dati.

Paši zemākie bezdarba rādītāji augustā bija Nīderlandē – 2,6%, Dānijā – 2,9% (jūlijā), Austrijā – 3,3%, Kiprā – 3,6%, Igaunijā – 4%, Luksemburgā un Slovēnijā – 4,2%, Čehijā – 4,3% un Lietuvā – 5,1%.

 

Visaugstākais bezdarba līmenis savukārt bija Spānijā – 11,3%, Slovākijā – 9,9%, Francijā – 8%, Ungārijā – 7,9% un Portugālē un Grieķijā (2008.gada 2.ceturksnī) – 7,5%.

 

15 eirozonas valstu vidējais bezdarba līmenis augustā bija 7,5%, salīdzinot ar 7,4% jūlijā. 2007.gada augustā visā ES vidējais bezdarba līmenis bija 7,1% un eirozonā – 7,4%.

 

Deviņpadsmit ES valstīs bezdarba līmenis pēdējā gada laikā bija pazeminājies, bet astoņās valstīs – paaugstinājies. Lielākais bezdarba pieaugums gada laikā bijis Spānijā – no 8,3% līdz 11,3% un Īrijā – no 4,5% līdz 6,2%, bet lielākais kritums – Polijā – no 9,2% līdz 6,7% un Austrijā – no 4,7% līdz 3,3%.

 

Salīdzinoši ASV bezdarba līmenis augustā bija 6,1%, bet Japānā – 4,2%.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.