Piektdiena, 5. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
weather-icon
+5° C, vējš 1.95 m/s, DA vēja virziens

eID karti kā obligātu personas dokumentu ieviesīs pakāpeniski (1)

Foto: PMLP.

Personām, kurām līdz šī gada 30.aprīlim ir izsniegta tikai pase, eID karte būs obligāta tad, kad beigsies pases derīguma termiņš. To noteic ceturtdien, 23.februārī, Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā.

“Tādējādi personas apliecības jeb eID kartes kā obligāta personu apliecinoša dokumenta ieviešana notiks pakāpeniski, nenosakot konkrētu datumu, kā tas bija paredzēts iepriekš,” pauž par grozījumu virzību Saeimā atbildīgās Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa.

Saskaņā ar grozījumiem personām, kas sasniegušas 15 gadu vecumu, noteikts pienākums personas apliecību saņemt līdz ar pases lietošanas derīguma beigu iestāšanos. Ja persona vēlēsies, vienlaikus ar eID karti, varēs saņemt arī pasi.

Iepriekš bija plānots, ka no šī gada 1.maija iedzīvotājiem eID karte ir obligāts personu apliecinošs dokuments. Likuma izmaiņas rosinātas, ņemot vērā līdz šim apgrūtināto dokumentu formēšana ļoti lielā cilvēku skaita pieplūduma dēļ ierobežotā laikā, norādīts grozījumu anotācijā.

Izmaiņas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc grozījumu izsludināšanas.

Komentāri (1)

Kā?
09:16 24.02.2023
Vai lūdzu Dzirkstele varētu paskaidrot, kā latviski izrunāt eID?

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.