Ceturtdiena, 25. decembris
Ādams, Ieva
weather-icon
+-1° C, vējš 0.89 m/s, R-ZR vēja virziens

Internetā iepirkties kļuvis gārgāk

Latvijā arvien vairāk iedzīvotāju izmanto iespēju iegādāties preces globālajā tīmeklī, kur tās lielākoties ir lētākas nekā tradicionālajos veikalos.

Taču līdz ar gadumiju ir mainījušies noteikumi, kas iepirkšanos internetveikalos, kas atrodas ārpus
Eiropas Savienības (ES) teritorijas, padara dārgāku.

 

Saskaņā ar Eiropas Komisijas datiem Latvijas iedzīvotāju vidū iepirkšanās internetā ir populārāka nekā abās pārējās Baltijas valstīs. Globālajā tīmeklī sev nepieciešamās preces un pakalpojumus iegādājas 16% Latvijas iedzīvotāju, Igaunijā – 10% iedzīvotāju, bet Lietuvā – 6%.

 

Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Baiba Melnace skaidroja, ka sūtījumiem, kas tiek veikti Eiropas Savienības robežās, ar šā gada sākumu nekas nemainās. Tas attiecas arī uz ES robežās esošajiem internetveikaliem.

 

Taču no 1. janvāra ir mainījusies kārtība, kādā tiek maksāts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) par komercsūtījumiem, kuros preces tiek iegādātas un piegādātas no valsts, kas nav ES teritorijā, piemēram, no ASV, Ķīnas, Japānas, Krievijas, Kanādas un citām.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.