Ekonomikas ministrija, Klimata un enerģētikas ministrija un Latvijas Būvinženieru savienība izsludina ikgadējo konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2023”.
Ekonomikas ministre Ilze Indriksone: “Šogad mūsu konkursa vadmotīvs ir motivēt sabiedrību, ka beidzot ir jāmaina savi ikdienas paradumi. Spējot vienoties un sakārtojot sev piederošo īpašumu, domājam par nākotni un esam atvērti pārmaiņām un attīstībai. Neskatoties uz to, ka atjaunoto daudzdzīvokļu, uzņēmumu, kā arī valsts un pašvaldību ēku skaits jau ir mērāms tūkstošos, tas vienalga ir par maz, lai padarītu katram savu un mūsu kopējo māju – Latviju – taupīgāku, tīrāku un skaistāku.”
Jau 13. gadu kampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaros konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā” tiek izsludināts ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.
Pieteikumus konkursam tradicionāli aicinām iesniegt piecās kategorijās:
- Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka;
- Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve;
- Energoefektīvākā publiskā ēka;
- Energoefektīvākā vienģimenes ēka;
- Energoefektīvākā rūpnieciskā ēka.
Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2023” nolikums publicēts konkursa tīmekļa vietnē www.energoefektivakaeka.lv. Pieteikumus konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2023” aicinām iesniegt līdz 2023. gada 16. jūnijam, nosūtot tos elektroniski uz e-pasta adresi dzivosiltak@em.gov.lv. Plānots, ka līdz š.g. augusta beigām konkursa žūrija pieņems lēmumu par ēkām, kas tiks virzītas konkursa otrās kārtas vērtēšanai – ēku apsekošanai klātienē. Savukārt šā gada konkursa laureātu apbalvošana plānota š.g. septembrī.
Šā gada konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Tehnisko universitāti, Rīgas Stradiņa universitāti, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.