Kā pareizi rīkoties ar izlietotām sejas maskām? 2

Pavasaris atklāj ne tikai skaistas ainavas, bet arī dabas piesārņojumu, un tagad viens no atkritumu veidiem ir arī izlietotās medicīniskās sejas maskas.

Rūpējoties par savu un apkārtējo veselību, valstī pieņemti noteikumi, kas paredz sejas masku obligātu lietošanu sabiedriskās vietās, piemēram, sabiedriskajā transportā, veikalos, publiskās vietās iekštelpās un citur. Daudzi izvēlas lietot vienreizlietojamās medicīniskās sejas maskas. Rezultātā vienreizlietojamās sejas maskas, kuru kalpošanas ilgums ir dažas stundas, kļuvušas par izplatītu atkritumu, par kuru vairumam iedzīvotāju trūkst izpratnes – kā tās pareizi utilizēt pēc izlietošanas.

“Sejas maskas pēc izlietošanas nedrīkst izmest dalītās vākšanas atkritumu konteineros, jo tās pārstrādei nav piemērotas,” uzsver SIA “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa. Maskas klasificējamas kā sadzīves atkritumi, kuri jāizmet parastajā sadzīves atkritumu konteinerā. Izmetot konteinerā, jāraugās, lai tās neaizlido pa gaisu izmešanas brīdī vai pēc tam. Maskām, kurām ir iestrādāta cilpiņa to aplikšanai ap ausīm, šīs aukliņas pirms izmešanas vēlams pārgriezt, tādējādi mazinot risku, ka šajās cilpās varētu sapīties putni, kad maskas tiks apglabātas sadzīves atkritumu poligonā. Nav nepieciešams masku ievietot papildu iepakojumā vai nogaidīt zināmu laiku līdz izmešanai.
“Mēs aicinām sabiedrību būt atbildīgiem un publiskās vietās izmantot vairākkārt lietojamu auduma sejas masku, kas tiek ne tikai higiēniski uzglabāta un regulāri mazgāta, bet arī tiek mainīta un lietota pieļaujamo stundu skaitu,” aicina L.Kubliņa.

Viņa uzsver, ka anatomiski pareizi uzšūta daudzkārt lietojamā auduma sejas maska, kurai ir vairāki auduma slāņi vai pat ievietots filtrs, nodrošina vienlīdz labu infekciju slimību izplatības ierobežošanu, neradot liekus atkritumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

airons

es domāju ,ka vajadzētu nogādāt atpakaļ veselības ministrijai,jo tās zilās lupatiņas jau viņi iepirka

pirms 2 mēnešiem, 2021.04.17 13:27

aaa

atdod pļūtizeram un piekariņam būs ziemassvētkos ko Rīgas egli rotāt.

pirms 2 mēnešiem, 2021.04.18 16:40

Latvijas ziņas