Kas jāzina par sociālo pakalpojumu saņemšanu mājsēdes laikā

Pieaugot Covid-19 izplatības ātrumam, no 21. oktobra līdz 14. novembrim visā Latvijā ieviests visaptverošs “lokdauns” jeb mājsēde, kuras mērķis ir iespējami apturēt galveno infekcijas izplatības ceļu – klātienes kontaktēšanos. Tāpēc iedzīvotājiem tuvākajās nedēļās ir jārēķinās ar būtiskiem ikdienas dzīves un paradumu ierobežojumiem. Par to informē Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Protams, ka arī šajā laikā daudziem cilvēkiem ir nepieciešami dažādi sociālie pakalpojumi, tāpēc Labklājības ministrija skaidro, kā tie tiek sniegti mājsēdes laikā.

Pirmkārt, pakalpojumi, kuri var tikt nodrošināti attālināti, netiek sniegti klātienē. Otrkārt, darbiniekiem un personām, kas līgumattiecību izpildes laikā pakalpojuma sniegšanas vietā nonāk saskarē ar klientiem, jāuzrāda sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai negatīvs Covid-19 tests.

Gandrīz visi sociālie pakalpojumu tiks sniegti jau pēc esošā algoritma – klātienē vai attālināti. Tā, piemēram, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumi turpinās klātienē, jauni klienti tiek uzņemti, ja nav izsludināta karantīna, arī grupu mājas (dzīvokļa) pakalpojumi personām ar garīga rakstura traucējumiem turpinās klātienē.

Taču psihosociālās rehabilitācijas pakalpojumi personām ar onkoloģisku slimību un to tuviniekiem, epidemioloģiskās drošības nolūkā pakalpojumi uz laiku var tikt ierobežoti.

Sociālās rehabilitācijas pakalpojumi 14 vai 21 dienas kursa veidā (personām ar funkcionāliem traucējumiem, t.sk. personām ar prognozējamu invaliditāti, ČEAS likvidēšanas dalībniekiem un tās rezultātā cietušām personām un politiski represētām personām) turpināsies klātienē klientiem, kuri pakalpojumu saņem pēc medicīniskās rehabilitācijas, tomēr epidemioloģiskās drošības nolūkā var tikt ierobežota jaunu klientu uzņemšana. Dienas centru pakalpojumi turpinās klātienē, bet epidemioloģiskās drošības nolūkā pakalpojumi uz laiku var tikt ierobežoti.

Plašāka informācija par sociālo pakalpojumu darbību mājsēdes laikā ir atrodami internetā Labklājības ministrijas mājaslapā - https://www.lm.gov.lv/lv/jaunums/socialo-pakalpojuma-sniegsanas-nosacijumi-perioda-no-2021-gada-21-oktobra-lidz-14-novembrim

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas