Luksemburga, 15.maijs, LETA. Rūpniecības produkcijas ražošana Latvijā šā gada martā, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi, samazinājusies par 4,5%, kas ir ceturtais lielākais kritums starp visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina ES statistikas biroja “Eurostat” jaunākie dati.
Vislielākais rūpniecības kritums martā, salīdzinot ar iepriekšējā gada martu, bijis Portugālē – par 6,2%, Griekijā – par 5,4% un Igaunijā – par 4,9%. Savukārt lielākais rūpniecības pieaugums martā bijis Īrijā – par 6,9%, Nīderlandē – par 6,6% un Rumānijā – par 5,7%. Lietuvā ražošanas apjoms rūpniecībā martā palielinājies par 3,9%.
Vidēji visās ES valstīs ražošanas apjomi rūpniecībā martā palielinājušies par 1,8%, bet eirozonas valstīs – par 2%.
Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, sezonāli izlīdzinātais rūpniecības apjoms 27 ES valstīs martā samazinājies par 0,1% un 15 eirozonas valstīs – par 0,2%. Mēnesi iepriekš visu ES valstu rūpniecības apjoms auga par 0,4% un eirozonas valstu – par 0,3%..
No atsevišķām valstīm lielākais rūpniecības pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, martā bijis Irijā – par 9,1% un Nīderlandē – par 2,1%. Savukārt lielākais ražošanas apjomu kritums fiksēts Dānijā – par 6,1%, Igaunijā – par 5,3%, Slovākijā – par 4,9% un Lietuvā – par 4,7%.
Latvijā ražošanas apjoms rūpniecībā martā, salīdzinot ar februāri, samazinājies par 3,6%.