30. aprīlī jau 15. reizi pēc kārtas Latvijā norisināsies Lielā Talka, kurā ikviens iedzīvotājs ir aicināts veikt atkritumu savākšanas un vides labiekārtošanas darbus. Līdzīgi kā pērn, talkotājiem ir iespēja piedalīties SOLO (tajā skaitā DUO un Ģimenes) talkā un vākt atkritumus individuāli, kā arī organizēt publiskās talkas. Par to informē Lielās Talkas sabiedrisko attiecību konsultante Zanda Kočāne.
Gulbenes novadā šobrīd pieteikta Kalnienas parka sakopšana, iesāktā bērnu rotaļlaukuma labiekārtošana, atkritumu savākšana; Druvienā Silmaču estrādes apkārtnes sakopšana; Litenē sakops Pededzes krastu 7 kilometru garumā no šosejas tilta līdz laivu bāzei, Daukstu pagasta Krapā sakops apkārtni.
SOLO TALKA (arī DUO un Ģimenes)
Saglabājot iepriekšējos gados iepazīto SOLO talkas formātu, arī šogad talkotājiem ir iespējams individuāli vai ģimenes lokā veikt sakopšanas darbus. Plānojot SOLO talku, jāņem vērā, ka tā ir jāveic publiskā, nevis privātā teritorijā. Plānojot savu SOLO talku, to nav nepieciešams saskaņot ar novada talkas koordinatoru, taču vēlams savu talkas vietu atzīmēt talkas mājaslapas https://talkas.lv/liela-talka/solo-talkas/ .
SOLO talkas maisi
Sadarbībā ar „Rimi Latvia” SOLO talkotājiem savu talkas maisu būs iespējams saņemt lielākajos „Rimi” veikalos no 23. līdz 30. aprīlim. Lai iegūtu savu īpašo talkas maisu „Rimi” veikalos, jāveic pirkums par jebkuru summu – viens čeks līdzvērtīgs vienam maisam. Jāņem vērā, ka SOLO talkas maisu skaits ir ierobežots, kopumā tiks izdalīti 100 000 maisu.
Talkas dienā pēc sakopšanas darbu veikšanas talkas maiss ar savāktajiem atkritumiem jānogādā kādā no tuvākajām oficiāli reģistrētajām talkas atkritumu savākšanas vietām (vai apvienotajām atkritumu savākšanas un labiekārtošanas talkas vietām), kuras atzīmētas Lielās Talkas kartē. Maisu savākšana netiek veikta vietās, kur pieteikta SOLO talka vai tikai labiekārtošanas talka!
PUBLISKĀ TALKA
Šogad talkotājiem ir iespējams piedalīties un organizēt publiskās talkas, lai atkritumu vākšanas un labiekārtošanas darbus veiktu lielākā pulkā. Publiskās talkas organizē gan pašvaldību talkas koordinatori, kā arī to var darīt arī uzņēmumi, biedrības, privātpersonas u.c.. Plānojot publisko talku, tās norisi ir nepieciešams saskaņot ar sava novada talkas koordinatoru, lai informētu par talkas vietu, kā arī saņemtu talkas maisus. Talkas koordinatoru saraksts atrodams: https://talkas.lv/kontakti/ .
Publiskās talkas nepieciešams pieteikt arī Lielās Talkas mājaslapā https://talkas.lv/apstiprinatas-talkas/.
Kā rīkoties, ja vēlies piedalīties kādā no reģistrētajām publiskajām talkām
“Lielās Talkas kartē ’22” ir atrodama informācija par plānotajām un reģistrētajām Lielās Talkas aktivitātēm, kā arī talkas organizatoru kontaktinformācija. Lai talkas norise būtu veiksmīga, pirms pievienojies talkai, ieteicams sazināties ar izvēlētas talkas organizatoru un informēt par vēlmi kopā iesaistīties sakopšanas un labiekārtošanas darbu veikšanā. Ja rodas kādi jautājumi par talkas aktivitātēm novadā, jāsazinās ar sava novada talkas koordinatoru.
Par saviem zaļajiem darbiem rakstiet arī uz e-pastu talkas@talkas.lv un projects@talkas.lv vai dalieties ar tiem sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #LielāTalka2022, #Espiederunakotnei, #parzaluLatviju