Rīga, 1.okt., LETA. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Latvijas Paraolimpiskā komiteja uzskata par nepieņemamu sabiedrībā izvērsto diskusiju par to, cik taisnīgi Latvijā valstiskā līmenī tiek novērtēti sasniegumi, ko guvuši olimpieši vai paraolimpieši, jo šādas diskusijas aizskarot un pazemojot kā vienus, tā otrus, teikts LOK prezidenta Aldoņa Vrubļevska, un Latvijas Paraolimpiskās komitejas prezidenta Valda Nagobada izplatītajā paziņojumā.
Neskatoties uz vienotu olimpisko spēļu un paraolimpisko spēļu rīcības komiteju un kopīgu spēļu norises vietu, “olimpiskās spēles nav un nevar būt tas pats, kas paraolimpiskās spēles”. “Starp tām nav liekama vienlīdzības zīme nedz vēsturiskās izcelsmes un tradīciju, nedz rīkošanas mērķu un pamatojuma ziņā”, teikts izplatītajā paziņojumā.
Tāpēc sportistu un sportistu ar invaliditāti salīdzināšana ir nepieņemama no ētiskā viedokļa un neveicina sabiedrības integrāciju, bet gluži otrādi – tās pamati tiek grauti, dalot un pretnostatot cilvēkus, teikts paziņojumā.
Pēc paziņojuma autoru domām, pozitīvi esot vērtējama naudas balvu piešķiršana par izciliem sasniegumiem sportā, kā tas tiek darīts saskaņā ar 2005.gadā pieņemtajiem Ministru kabineta noteikumiem “Par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru”.
Tās ir balvas, tādēļ nevajadzētu degradēt balvu piešķiršanas sistēmu, izvēršot nevajadzīgu diskusiju, kas nereti ir ciniska, sekla un liekulīga, apgalvots paziņojumā.