Madonas novada pašvaldības darbiniekiem veiks Covid-19 testus

Pēc tam, kad vienam no Madonas novada pašvaldības darbiniekiem tika konstatēta saslimšana ar Covid-19, rīt siekalu testi tiks veikti visiem 50 pašvaldības darbiniekiem, aģentūrai LETA stāstīja Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs (ZZS). Domes vadība vakar sazinājusies ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) un lūgusi pašvaldības administrāciju nodrošināt ar Covid-19 siekalu testiem, lai pārliecinātos, vai arī citi darbinieki nav inficējušies ar Covid-19. "SPKC man solīja atzvanīt šodien un, visticamāk, jau rīt mēs varētu veikt siekalu testus," sacīja pašvaldības vadītājs.

Viņš stāstīja, ka, saņemot informāciju par viena darbinieka saslimšanu, izdots rīkojums par to, ka visi pašvaldības darbinieki no šodienas strādā attālināti, nodrošinot iedzīvotājiem nepieciešamos pakalpojumus. Pašvaldības ēka esot slēgta apmeklētājiem.

Pēc Lungeviča teiktā, saslimušais darbinieks strādājis viens atsevišķā kabinetā, taču kontaktējies arī ar citiem darbiniekiem. "Pašvaldības darbs ir komandas darbs, tādēļ nav iespējams strādāt izolēti no citiem," sacīja domes priekšsēdētājs.

Viņa rīcībā neesot informācijas, kur kolēģis varētu būt inficējies ar vīrusu. Lungevičs norādīja, ka pašvaldībai nav informācijas par sava novada iedzīvotājiem, kuri saslimuši ar Covid-19, kas liedzot operatīvi pieņemt lēmumus un sniegt cilvēkiem palīdzību.

Viņam esot zināms, ka novadā divos kokapstrādes uzņēmumos arī ir konstatēti ar Covid-19 inficēti cilvēki. Šajos uzņēmumos jau veikta testēšana.

Lungevičs sacīja, ka pagaidām pašvaldība nav saņēmusi lūgumus pēc palīdzības, taču līdzko tādi būs, pašvaldība ir gatava sniegt palīdzību gan ar telpām pašizolācijai, gan pārtikas pakām skolēniem un pārtikas piegādi tiem, kuri to lūgs.

"Šonedēļ skolās ir brīvlaiks, pēc kura 7.- 12.klašu skolēni vēl nedēļu mācīsies attālināti, bet pēc tam vērtēsim saslimstības attīstību novadā un lemsim par to, kā turpmāk izglītības iestādēs organizēt mācību procesu," sacīja pašvaldības vadītājs.

Saskaņā ar SPKC datiem, līdz 21.oktobrim Madonas novadā bija reģistrēti septiņi saslimšanas gadījumi ar Covid-19.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas