Ceturtdiena, 25. decembris
Stella, Larisa
weather-icon
+3° C, vējš 4.02 m/s, R vēja virziens

Mainās laikraksta "Diena" īpašnieks

Rīts, kas sākās ar laikraksta Diena galvenā redaktora atlaišanu, un vakars, kas noslēdzās ar paziņojumu par kārtējo Dienas īpašnieku maiņu. Tāda ir ceturtdienas bilance a/s Diena ietilpstošajiem medijiem. Par Dienas akciju kontrolpaketes turētāju kļuvis uzņēmējs Viesturs Koziols, kurš atklāti atzina, ka viņa draugs ir apvienības Par labu
Latviju (PLL) līderis Ainārs Šlesers, turklāt pats V. Koziols parakstījis šī paša nosaukuma kustības manifestu.

Vai šī rokāde Dienas īpašnieku struktūrā nozīmē netiešu Dienas īpašnieku saiknes ar PLL legalizāciju, uzņēmuma Dienas Mediji galvenais redaktors Guntis Bojārs žurnālistiem ceturtdien nevarēja pateikt, norādot uz informācijas trūkumu.

 

“Lai pateiktu, ka tie ir draudi vārda brīvībai, jāpārliecinās praksē, dzīvē, pieredzē,” norāda G.Bojārs. Ja tā būs, viņš par to ziņošot sabiedrībai.

 

V.Koziols, kurš iegādājies 51% akciju (atlikusī daļa joprojām piederot Roulendu
ģimenei), darījuma summu neatklāj. Viņš apgalvo, ka brīvi līdzekļi Dienas iegādei viņam bijuši un “vēl arī pāri palika”. Vēlme iegādāties Dienu viņam esot bijusi jau agrāk, taču pēdējais “grūdiens”, kas atviegloja šo iespēju, bija 200 a/s Diena uzņēmumu darbinieku un ārštata autoru vēstule uzņēmuma vadībai un laikraksta oficiālajiem īpašniekiem Roulendu ģimenei.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.