Svētdiena, 14. decembris
Auseklis, Gaisma
weather-icon
+0° C, vējš 0.45 m/s, D-DR vēja virziens

Mobilo sakaru viesabonēšana pieaugusi 2,5 reizes

Latvijas mobilo sakaru operatoru dati liecina, ka šovasar, salīdzinot ar pagājušo gadu, viesabonēšana Vācijā pieaugusi aptuveni 2,5 reizes. Taču tas ir bijis vairāk saistīts ar darba tirgus atvēršanu nekā ar ceļošanu

Stājoties spēkā jaunajiem viesabonēšanas tarifiem Eiropas Savienībā (ES), arī Latvijas mobilo sakaru operatori samazinājuši savus viesabonēšanas tarifus. Kopš 1. jūlija visā ES maksa par zvanu, atrodoties ārzemēs, nedrīkst pārsniegt 35 eirocentus minūtē bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), maksa par ienākošo zvanu – 11 eirocentus minūtē.

 

Tas nozīmē, ka Latvijas iedzīvotājiem, dodoties ceļojumā pa ES, zvans uz Latviju nedrīkst maksāt dārgāk par 0,30 latiem minūtē (ar PVN), savukārt ienākošo zvanu cenas griesti saskaņā ar ES regulējumu šobrīd ir 0,09 lati minūtē (ar PVN). Mobilo sakaru operatori Latvijā viesabonēšanas tarifus samazināja pat vairāk, nekā to paredz ES.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.