No 6.decembra visiem klātienē strādājošajiem vismaz divas reizes nedēļā būs jāveic Covid-19 tests 9

No 6.decembra, veicot darba pienākumus klātienē, kur ir iespējams kontakts ar citiem darbiniekiem, pakalpojuma saņēmējiem vai apmeklētājiem, būs jāveic regulāra Covid-19 testēšana divas reizes nedēļā, izmantojot antigēna paštestus, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Prasība attieksies uz visiem darbiniekiem - gan pret Covid-19 vakcinētiem, gan nevakcinētiem.

Veselības ministrija (VM) rīkojuma anotācijā norāda, ka, neskatoties uz to, ka pašlaik Latvijā ir novērojama Covid-19 gadījumu samazināšanās tendence, kā arī pakāpeniski samazinās Covid-19 pacientu skaits slimnīcās, joprojām pastāv augsti riski atkārtotam saslimstības pieaugumam. Tas ir saistīts ar to, ka novērojama ļoti strauja Covid-19 izplatība Eiropā, kā arī tiek prognozēta pastiprināta cilvēku mobilitāte pirmssvētku periodā un Ziemassvētku un Jaungada svinību laikā.

Tādēļ, lai maksimāli novērstu riskus atkārtotam straujam Covid-19 uzliesmojumam, kas radītu smagas sekas uz veselības nozari, VM ieskatā ir nepieciešams veicināt testēšanu kolektīvos, kur novērojami augstāki riski Covid-19 izplatībai, proti darba kolektīvos. Plaša testēšana visās darba vietās arī mazinātu riskus darbinieku darba nespējai, saslimstot ar Covid-19, vai pienākumam ievērot mājas karantīnu ciešu kontaktu dēļ ar inficēto cilvēku.

Vienlaikus, veicot darba pienākumus attālināti vai esot pilnībā noslēgtā vidē no pārējiem darbiniekiem, pakalpojuma saņēmējiem vai apmeklētājiem, regulāru skrīninga testēšanu var neveikt.

Tāpat ar veiktajiem grozījumiem tiek paredzēts, ka telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēji var ne tikai sniegt pakalpojumus, bet arī tirgot ar tiem saistītās preces un ka praktizējošam veterinārārstam ir iespējams sniegt veterinārmedicīnisko palīdzību dzīvniekam, nepieciešams noteikt, ka veterinārmedicīniskos pakalpojumus drīkst saņemt bez sadarbspējīga sertifikāta.

Reizē, lai novērstu nekontrolētu cilvēku pulcēšanos pašvaldību un valsts iestāžu organizētu pasākumu ietvarā noteikts, ka valsts un pašvaldību iestādēm atļauts rīkot svētku un atceres dienu svinīgai atzīmēšanai paredzētas aktivitātes, bet nav atļauts rīkot publiskus pasākumus, kas veicina nekontrolētu cilvēku pulcēšanos, kuras rezultātā nav iespējams ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus. No minētā izriet, ka svētku laikā uguņošana būs aizliegta.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

kbuyvytgvbijn

Tu pats izčurājis!

pirms 5 dienām, 2021.11.23 20:28

ussr

bizness rullē...nevakcinēajiem pofig,vakcinētajiem obidno

pirms 5 dienām, 2021.11.23 19:05

!!!

Ir tāds ļoti pareizs teiciens - muļķus pat baznīcā per!

pirms 4 dienām, 2021.11.24 11:32

contra

Kas apmaksās paštestu komplektu izmantošanu?

pirms 5 dienām, 2021.11.23 19:12

Janka

Kankariņš. Iepirks par 1€ gabalā, bet norakstīs par 6-7€. No 12miljoniem kādus 10 varēs sadalīt pa kabatām.

pirms 4 dienām, 2021.11.24 11:30

Bezjēdzīgi

Vai tiešām nav kur likt tos miljonus, kā testos....

pirms 5 dienām, 2021.11.23 22:37

lze

Cik var Latviešu tautu čakaret? Pofig man tie miļoni .Ka VAR TA VISU LAIKU PAKĻAUT SEVI KOMANDĒT UN APNIRGT?Cik ilgi ka auni ispildisim sitas stulbas valdības rīkojumus?

pirms 4 dienām, 2021.11.24 14:51

Latvijas ziņas