Pēc skolēnu pavasara brīvlaika skolās katru nedēļu vairs nebūs jāveic Covid-19 testēšana ar polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) metodi, otrdien valdības sēdē informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
Viņš uzsvēra, ka situācija mainās, un ir nepieciešams sapratīgi rīkoties ar valsts budžeta līdzekļiem, jo testēšana ir ļoti dārga. Attiecīgi, atsakoties no PĶR testēšanas, skolās plānots veikt testēšanu divas reizes nedēļā, izmantojot antigēna testus.
Arī tiem ambulatorajiem pacientiem, kas dodas uz laboratorijām veikt testus, paredzēts veikt testēšanu, izmantojot profesionālos antigēna testus, nevis PĶR testus.
Pavļuts skaidroja, ka, pārejot uz šādu kārtību, testēšana būs sešas septiņas reizes lētāka, savukārt rezultāti – ātrāki.
Kā liecina informācija Izglītības un zinātnes ministrijas mājaslapā, pavasara brīvdienas no 1. līdz 11.klasēm paredzētas no 14. līdz 18.martam, bet 12.klašu skolēniem – no 21. līdz 25.martam.
LETA
Man antigēna tests uzrādīja Covid pozitīvu rezultātu tikai pēc 2 dienām, kad to jau bija aprtiprinājis laboratoriskais tests. Kolēģei antigēna tests bija pozitīvs tikai 4tajā slimošanas dienā.
Valdībai tad skolām jānodrošina profesionālāki šie antigēnu testi!
Sen zināms ka omikrons dzīvo mutē nevis degunā. Tad kāpēc skolās turpina urbināt degunus?
Pilnīgi piekrītu, tiem paštestiem nav nekādas nozīmes. Tie uzrāda, ka esi saslimis tikai kādā ceturtajā dienā. Tad, cik jau staigādams, esi pa to laiku aplipinājis?