Savu pirmo darba dienu 11. Saeima bija spiesta uzsākt milzīga trokšņa pavadībā. Pie Saeimas nama piketēja apmēram 1000 Saskaņas centra atbalstītāju, kuru pasākumu apsargāja ievērojami policijas un apsardzes firmu darbinieku spēki.
Jaunajiem deputātiem darba diena sākās jau pulksten astoņos no rīta, bet piketētāji pie parlamenta tomēr bija ieradušies agrāk, izvērsuši savus plakātus, kuros aicina nepieļaut etnisko diskrimināciju, izdalījuši taurītes un sākuši dauzīt līdzpaņemtās bungas.
Neraugoties uz kareivīgo pūli, kas enerģiski vicināja arī līdzpaņemtos valsts karogus, konfliktu starp jaunajiem deputātiem un piketētājiem nebija. Sevišķu nepatiku demonstranti izrādīja pret Valdi Zatleru.
Par drošību piketā, kas apsīka tikai ap vienpadsmitiem, rūpējās vērā ņemams kārtības sargu pulks. Pie Vidzemes bruņniecībai būvētā nama bija izkārtojušies gan Valsts policijas darbinieki, gan pašvaldības policijas patruļas.