Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Litenes deju kopa “Ratenieki” izdejo garāko deju jūras krastā

Foto: no privātā arhīva.

Litenes tautas nama vidējās paaudzes tautisko deju kolektīvs “Ratenieki” bija viens no tiem Gulbenes novada kolektīviem, kurš vasaras izskaņā festivālā “Jūras bize” kopā ar citiem kolektīviem no visas Latvijas izdejoja garāko deju jūras krastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāls norisinājās Jaundubultu–Pumpuru pludmalē, pulcējot kopā 36 tautas deju kolektīvus. Deju festivāls “Jūras bize” ir turpinājums pērnā gada rudenī notikušajai deju akcijai “Purva burvis”, kurā dejotāji deju fragmentus izdejoja uz Lielā Ķemeru tīreļa šaurajām laipām.

“Ratenieku” vadītāja Dina Markova priecājas, ka dejotāji piedalījās ļoti interesentā un emocijām pārbagātā notikumā. Viņa vēlas iedvesmot citus kolektīvus turpmāk izmanto iespēju un piedalīties šajā festivālā, jo nākamgad tas jau atkal notiks, bet tikai citādākā formātā.

“Atsaucāmies uzaicinājumam piedalīties festivālā. Mums bija jāierodas ar lāpstiņām un spainīšiem, jo sākumā visi kolektīvi norādītajās vietās pie jūras smiltīs veidoja bizi, kura bija gandrīz kilometru gara. Tas bija ļoti interesanti, un darbs ritēja raiti,” stāsta D.Markova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad festivāla dalībnieki bija tikuši galā ar smilšu bizi, kas stiepās gar krasta līniju, tad tautastērpos izdejoja “Garo danci” un “Dvieļu deju” no latviešu danču krātuves, kā arī latviešu dejas par jūras tematiku – “Pie jūriņas maliņā” un “Jūrmalnieks”. “No jūras tematikas mēs dejojām “Jūrmalnieku”, jo šī deja jau ir mūsu repertuārā. Interesantākais bija tas, ka mēs to dejojām jūrā. Tā bija vienreizēja pieredze dejotājiem!” atzīst D.Markova.

Pēc kopā nodejotām dejām notika nelieli atsevišķu tautas deju kolektīvu koncerti. “Ratenieku” dejotāji gan tajos vairāk bija kā skatītāji, un skatītāji bija arī atpūtnieki, kas bija ieradušies pie jūras. “Emocijas bija gan dejotājiem, gan atpūtniekiem,” stāsta D.Markova.

Pēc tam norisinājās Baltā pelde, kad, tuvojoties saulrietam, dalībnieki, tērpušies baltos lina kreklos, devās kopīgā peldē. “Tā bija pasākuma odziņa. Jūrā ūdens bija ļoti silts,” ar prieku piedzīvoto atceras D.Markova un piebilst, ka arī nākamgad “Ratenieki” vēlēsies piedalīties šajā festivālā, jo visi atgriezās mājās ļoti pacilātā noskaņojumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dejotāju akciju idejas autore un rīkotāja ir Jūrmalas Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva “Jūrmaldancis” vadītāja Dace Kalēja. Akciju galvenā ideja ir apgūt netradicionālas vietas tautas deju priekšnesumiem.

“Esmu gandarīta un lepna par saviem “Rateniekiem”! Kolektīvā dejo astoņi pāri. Tagad uzsākam desmito sezonu un nākamgad uz vasaras pusi gatavosimies savam desmitās sezonas jubilejas pasākumam,” saka D.Markova.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.