Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Par Stāmerienas pili var lasīt grāmatā “Atrastā Latvija”

Foto: ekrānšāviņš no grāmatas.

Kultūras ministrija bibliotēkām, tūrisma informācijas centriem un Kultūras ministrijas skolām dāvina grāmatu “Atrastā Latvija”, kurā apkopota detalizēta informācija par vairāk nekā 60 atjaunotiem un no jauna izveidotiem Latvijas kultūras un dabas mantojuma objektiem, arī Stāmerienas pili.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Komunikācijas aģentūra” projektu vadītāja Māra Arāja informē, ka šovasar Latvijas iedzīvotāji tika aicināti iepazīt klātienē šos objektus. To izbūvē un atjaunošanā līdz šim ieguldīti 120,8 miljoni eiro, vairāk nekā puse no tiem ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļi.

Stāmerienas pils, kas pērn bija apmeklētāju visaugstāk novērtētais objekts, arī šogad bija iecienīts tūristu galamērķis. Stāmerienas pils vadītāja Edīte Siļķēna “Dzirkstelei” stāsta, ka šī sezona ir bijusi aktīva, īpaši vasarā. Ciemos Stāmerienas pilī ierodas interesenti, tūristi, tūristu grupas.

“Šovasar jūtami vairāk bija igauņu tūristu. Protams, brauc arī no citām valstīm. Iepriecinoši, ka brauc ģimenes ar bērniem, draugu kopas. Protams, līdztekus Stāmerienas pilī notiek dažādi pasākumi un aktivitātes. Ir interesenti, kas brauc skatīties izstādes Stāmerienas pilī. Ierodas arī tie, kas interesējas par pasākumiem, aktivitātēm. Viesu grāmata ir vislabākais atspoguļojums. Ir aizkustinoši un patīkami, ko tajā raksta. Divas viesu grāmatas jau ir pierakstītas, un tagad jau šī trešā. Cilvēki novērtē, priecājas un iesaka citiem atbraukt uz šejieni, un tas ir patīkami. Tagad, rudenī, ir mazāka apmeklētāju plūsma, īpaši darbdienās, bet brīvdienās pils tāpat ir ļoti apmeklēta. Cilvēku interese ir neizsīkstoša,” stāsta E.Siļķēna.

Mājas lapā “www.atrastalatvija.lv” katram ir pieejama arī grāmatas “Atrastā Latvija” elektroniskā versija.

  • Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.