Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pie Gulbenes evaņģēliski luteriskās baznīcas tapis zvana pagaidu tornis

Gulbenes luterāņu draudzes mācītājs Ilgvars Matīss ir apmierināts ar paveikto, taču šo var uzskatīt tikai par pagaidu variantu pirms vēsturiskā torņa atjaunošanas un zvana iekāršanas tam paredzētajā vietā. Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā atkal dzirdama zvana skaņa. Pirms neilga laika dievnamam pieguļošajā teritorijā tapis zvana pagaidu tornis. Pats zvans no rūpnīcas “Liepājas metalurgs” tika atvests jau 2001.gada 1.oktobrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tolaik tas tika uzstādīts baznīcas piebūvē, kur iepriekš atradās zvana tornis. To bija iespējams izmantot, taču pirms diviem gadiem tika secināts, ka šī konstrukcija ir nolietojusies, un, ņemot vērā to, ka zvana svars ir 170 kilogrami, tā izmantošana kļuva bīstama. Tad arī tika pieņemts lēmums rast citu risinājumu, kurš šobrīd arī ir realizēts. Vēl gan domājam par variantiem, lai dekoratīvi nosegtu būves pamatus, kuri noteikti būs no dabiska materiāla un, visticamāk, no laukakmens. Zvana galvenā funkcija ir iezvanīt dievkalpojumus, atgādinot, ka Dievs ir nācis, lai satiktu cilvēkus. Ja Dievs tev ir atradis laiku, vai tu pie Viņa nāksi Viņu saņemt? Zvanīšana pēc dievkalpojuma ir pateicības zvanīšana, ar to mēs Dievam sūtām paldies par sniegto svētību, Vārdu un Sakramentu!” Reizē tas ir arī brīdinājuma zvans tiem, kuri nenāk uz dievkalpojumiem, kas it kā jautā: “Vai savā ikdienas steigā neesat gadījumos aizmirsuši par Dievu?” Kopš Ukrainas kara sākuma no arhibīskapa puses, ir aicinājums katru dienu arī pulksten 12.00 zvanīt zvanus, kuri aicina katru tajā brīdī pieklust, apstāties un aizlūgt par Ukrainu. Šobrīd vēl risinām, lai tas tiešām notiktu katru dienu ir, jo ne vienmēr esmu uz vietas, tāpat arī dievnama kalpotājii,” stāsta luterāņu draudzes mācītājs Ilgvars Matīss.

Foto: Gatis Bogdanovs.

Jaunā būve tapusi par draudzes un Gulbenes – Temas biedrība dāvinātajiem līdzekļiem (apmēram 760 eiro) tieši šim projektam. Būves kopējās izmaksas ir 3871 eiro. Projektu izstrādāja gulbeniete Anita Vaska, bet darbus veica SIA “Rubenis Woodwork”.

“Dānijas Temas draudzes mācītājs bija arī sadraudzības biedrības vadītājs. Taču šo biedrību likvidēja, un tā nu sanāca, ka tagad mums saikne ir tikai starp draudzēm. Tā kā biedrībai bija palikuši līdzekļi, tad daļa no tiem tika novirzīta tieši šīs būves celtniecībai. Mums tiešām pietrūka šī zvana skaņu pirms dievkalpojuma, un šis sapnis tika lolots jau sen. Pēc cenu sadārdzinājumiem ir skaidrs, ka vēsturisko torni vēl šogad neizdosies atjaunot, bet šo tagad varam uzskatīt par pagaidu torni, kurš ir 5,6 metru augstumā. Jāteic, ka arī pati ideja par šādu risinājumu tika noskatīta Dānijā, kur dažiem dievnamiem, kuriem nav torņu, ir tieši šādas konstrukcijas ļoti dažādos veidos – gan kā atsevišķas būves, gan kā piebūves pie baznīcām. Mēs izvēlējāmies atsevišķu būvi, un nu tā ar dievpalīgu ir realizēta,” paldies draudzes padomei, kas to atbalstīja!” saka I. Matīss.

 • Gatis Bogdanovs
Foto: Gatis Bogdanovs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Loti skaisti.. cerams ka krasainaa metala zagli dievu neapzags….aizlugt vajag ne Tikal par ukrainas upuriem..aizlugt vahjag ari par tiem kuri sobrid varas un launuma apsesti pasi hezina ko dara un grab but ta kunga dieva vietaa..lai izniconatu pasauli

  11
  1
 2. Lai sslavets jezus kristus muzu muzos amen.lai zvanu skanas atgadina par to..lai mes nepagrieztu dievam muguru.jaatceras ka mes esam te tikai uz laiku.istas majas ir muziba

  7
  2
 3. Par ukriju vajag aizlūgt trīs reizes dienā, jo narkomāna režīms galīgi prātu zaudējis!

  4
  10
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.