Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Reģionu ziņas

Lemj par iegādi, lai gan pielietojums nav skaidrs

Uz sabrukšanas robežas esošais valsts nozīmes kultūras piemineklis ar tam pieguļošo zemi Ojāra Vācieša ielā 8. Alūksniešiem šī ēka vairāk zināma kā bijušais pasts. Foto: no laikraksta arhīva

Vairākus gadu desmitus līdzās citiem atjaunotajiem namiem Alūksnes pilsētas centrā slienas nolaistais, uz sabrukšanas robežas esošais vietējās nozīmes kultūras piemineklis ar tam pieguļošo zemi Ojāra Vācieša ielā 8. Tagad ēku īpašnieks par nieka vienu tūkstoti eiro piedāvā iegādāties Alūksnes novada pašvaldībai.
Gadiem ilgi ēkā pašā pilsētas centrā mājoja “Latvijas pasta” Alūksnes 1. pasta nodaļa. Kopš 2014. gada nekustamais īpašums Ojāra Vācieša ielā 8 pieder biedrībai “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK), un līdz 2024. gada aprīlim šeit darbojās LSK Alūksnes komiteja. Īpašumā esošo zemes vienību kopējā platība ir 1 858 kvadrātmetri. Nespējot īpašumu savest kārtībā, LSK Alūksnes komiteja no tā šogad pārcēlās uz citām, atbilstošākām, telpām un centās ēku pārdot par 80 000 eiro. Tas neizdevās, jo acīmredzot objekts ir ļoti sliktā kārtībā un, lai to sakārtotu, nepieciešami prāvi ieguldījumi.

11.oktobrī Alūksnes novada pašvaldības dome saņēma piedāvājumu minēto īpašumu iegādāties par vienu tūkstoti eiro, tādēļ 24. oktobra pašvaldības domes Finanšu komitejas sēdē bija iekļauts jautājums par šī nekustamā īpašuma iegādi. Deputātu viedokļi bija atšķirīgi, vieni atbalstīja ēkas iegādi, citi iebilda, jo nebija skaidrs ēkas pielietojums. “Pašlaik svarīgi ir nopirkt, bet, kad, realizējot attīstības plānu, nonāksim līdz šīs konkrētās vietas attīstībai, tad arī par to lemsim. Šajā gadījumā nav jēgas lemt par to, ko neesam vēl iegādājušies,” sacīja Attīstības komitejas priekšsēdētājs, domes priekšsēdētāja vietnieks Druvis Tomsons.
— Laikraksts “Alūksnes un Malienas Ziņas”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmēju interese sarūk

Iedvesmas pēcpusdienas noslēgumā Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Astrīda Harju (trešā no labās) godināja tos jaunos Smiltenes novada uzņēmējus, kuri savu darbību reģistrējuši 2023. gadā, pasniedzot katram Latvijas Bankas izdoto Gadskārtas monētu. Foto: Santa Sinka

Smiltenes novada pašvaldībā ir kāda laba tradīcija – “Iedvesmas pēcpusdiena Smiltenes novada uzņēmējiem”. Oktobrī tā trešo gadu pēc kārtas pulcēja novada esošos, jaunos un topošos uzņēmējus domu apmaiņai un jaunu zināšanu ieguvei, kurās dalījās uzaicinātie lektori – gan Latvijā zināmi uzņēmēji – iedvesmotāji, gan dažādu biznesa atbalsta institūciju pārstāvji.

Arī šoreiz Iedvesmas pēcpusdienas dalībniekus savās telpās uzņēma Smiltenes vidusskola. “Ziemeļlatvija” novēroja, ka, neraugoties uz pasākuma bagātīgo saturisko piedāvājumu un to, ka dalība tajā bija bez maksas, uz Iedvesmas pēcpusdienu ieradās ievērojami mazāk uzņēmēju nekā pērn, – šoreiz vien 40, aizpildot tikai trīs solu rindas.

Smiltenes novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājas vietnieks uzņēmējdarbības jautājumos Modris Apsītis “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka pašvaldības darbinieki iepriekšējos gados ļoti daudz strādāja, lai individuāli aicinātu uzņēmējus uz Iedvesmas pēcpusdienu – sūtīja uzaicinājumus e-pastā un “WhatsApp”, piedevām vēl individuāli zvanīja viņiem, bet šogad fiziski pietrūka laika šādi aptvert visus uzņēmējus, kuri Smiltenes novadā ir vairāk nekā 800.

Šogad salīdzinoši mazais apmeklētāju skaits var atspoguļoties arī tajā, kā nākamajā gadā Smiltenes novada pašvaldība organizēs un finansēs pasākumus, kuriem ir maza atsaucība. Piemēram, šogad vietvara vēlējās Iedvesmas pēcpusdienas noslēgumā godināt tos jaunos uzņēmējus, kuri savu darbību reģistrējuši 2023. gadā, pasniedzot katram Latvijas Bankas izdoto Gadskārtas monētu. Smiltenes novadā tādi jaunie uzņēmēji ir 46, no viņiem uz pasākumu ieradās pieci.
— Laikraksts “Ziemeļlatvija”

Paipalu fermā tagad mīt “Rūsa un Rozīnes”

Lai ar sevi iepazīstinātu citus, nākamā gada marta vidū “Rūsas un Rozīnes” veidotāji Bruno Cīrulis un Reinis Saulītis dosies uz motoizstādi Varšavā. Imanta Kaziļuna foto

Vairākus gadus netālu no Kokneses, Bilstiņos, Bruno Cīruļa saimniecības “Rīta putni” fermā Koknesē mita paipalas. Putnu skaits palielinājās līdz pieciem tūkstošiem un tos pārcēla uz Baldoni. Līdz ar to atbrīvojās ferma un arī šķūnis, kurā līdz tam uzglabāja putnu mēslu kompostu. Tā vietā tagad ierīkots veikals-kafejnīca “Cornelius”, kas darbojas gan vasarā, gan ziemā. Bijušās fermas ēkā top motociklu darbnīca un ierīkota metālā veidotu mākslas priekšmetu izstāde.

Bruno Cīrulis motociklu darbnīcai devis nosaukumu “Rūsa un Rozīnes”. Viņš stāsta, ka veikala-kafejnīcas nosaukuma “Cornelius” vārds cēlies no bijušā Bilstiņu saimnieka — zviedra Corneliusa Bilšteina. Kad Koknesē vēl bija pils, viņš bija tās pārtikas un kara noliktavas grāmatvedis. Savukārt par bijušo paipalu fermas ēkas izmantošanu ideju nebija līdz brīdim, kad pavasarī nopircis savu motociklu.

Darbnīcas gaitenī pie sienas vairākas melnbaltas lielformāta fotogrāfijas. Autors ir novadnieks Māris Ločmelis. Lielajā zālē vidū trīs motocikli, gar sienām no dažādiem metāla priekšmetiem — mūzikas instrumentu, šujmašīnu, pulksteņu detaļām un daudz kā cita izgatavoti tēli, maskas, ieroči, dizaina priekšmeti, no kuriem daudziem nav praktiska pielietojuma ikdienā. To autors ir rīdzinieks Normunds Bite.
— Laikraksts “Staburags”

SOS bērnu ciematiem dāvina elektroierīces

Īslīces SOS bērnu ciematā viesojās pārstāvji no “Lidl Latvija” un “Eko Baltia vide”, lai ziedotu vairāk nekā 230 elektroiekārtas ikdienas vajadzībām.

Uzņēmums “Eco Baltia vide” šī gada februārī atklāja elektrotehnikas remontdarbnīcu “LAB!”, lai paplašinātu elektropreču ilgtspējīgu izmantošanu. Kopā ar mazumtirdzniecības tīklu “Lidl Latvija” saimniecībā noderīgas elektroiekārtas ziedotas Īslīces SOS bērnu ciematam, gan sniedzot atbalstu, gan pievēršot uzmanību atbildīgai elektroiekārtu apritei. Līdzīga akcija pirms neilga laika notika Valmieras SOS bērnu ciematā, kur ziedotas 260 elektroiekārtas.

Reizēm klienti veikalā “Lidl” iegādāto elektroierīci vēlas atdot atpakaļ, jo tā nestrādā. Uzņēmums nereti konstatē, ka pie vainas ir no baterijām nenoņemts papīrs vai cita viegli atrisināma problēma.
“Atpakaļ atdoto preci otrreiz tirdzniecībā nevaram laist, tāpēc ar “Eco Baltia vide” esam noslēguši ziedojumu līgumu, ka visas salabojamās lietas viņi nodod SOS bērnu ciematiem vai citām biedrībām,” stāsta A. Birzule. “Bērni un jaunieši SOS ciematos ir pilntiesīgi ģimenes locekļi, tāpēc sadzīves iekārtas viņiem ikdienā ir ļoti noderīgas – var gatavot ēst, pļaut zāli, ar urbjmašīnu salabot mēbeles vai jebko citu.”
— Laikraksts “Bauskas Dzīve”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Dzirkstele” un reģionālie laikraksti. Publikācija tapusi projektā “Mans pagasts, mana pilsēta” sadarbībā ar laikrakstiem “Staburags”, “Zemgales Ziņas”, “Bauskas Dzīve”, “Ziemeļlatvija”, “Alūksnes un Malienas Ziņas” un “Latvijas Avīze”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.