Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Bez grāmatveža neiztikt!

Grāmatvedība ir viena no jebkura uzņēmuma vai saimnieciskās darbības veicēja neatņemamām sastāvdaļām. Bez tam pandēmija un attālinātā darba popularitātes paaugstināšanās sekmēja to, ka šīs jomas pārstāvji kļūst vēl nozīmīgāki nekā iepriekš, jo tieši grāmatvedis nereti ir uzņēmuma galvenais “informācijas nesējs”.

Padomdevēja loma

Laikā, kad valstī un uzņēmumos ir grūtības vai krīzes, lēmumi ir jāpieņem īpaši pārdomāti un izsvērti. Šeit grāmatveža loma ir ļoti nozīmīga, jo tieši grāmatvedis vislabāk izvērtē nodokļu un finanšu iespējas, riskus un reālo situāciju, palīdzot vadībai pieņemt ilgtermiņa lēmumus, kas balstīti finanšu aprēķinos.

Mūsdienu grāmatvedis jau sen nav tikai atskaišu gatavotājs un rēķinātājs, to viņa vietā izdara programmas, taču grāmatvedis ir analītiķis un padomdevējs, kas pārzina situāciju un zina, kā un kas to var ietekmēt.

Grāmatveža prasmes

Grāmatvedības pakalpojumi sevī ietver daudzas funkcijas, liekot šīs profesijas pārstāvjiem nemitīgi mācīties, sekot līdzi ne tikai likumu izmaiņām, bet arī tehnoloģiju attīstībai.

Grāmatvedības darbs šobrīd ir automatizēts, līdz ar to ir nepieciešamas labas datorprasmes. Tāpat jārēķinās, ka daudzi darbi tik un tā joprojām notiek ārpus programmām, jo ne visa informācija ir uzreiz un skaidri strukturējama, mēdz būt arī nestandarta dati un notikumi.

Grāmatveža ikdienā svarīga arī komunikācija – gan ar kolēģiem, gan klientiem, gan ar kontrolējošajām iestādēm, piemēram, Valsts ieņēmumu dienestu.

Un galu galā – grāmatvedis ir kā nodokļu un finanšu konsultants un plānotājs, kuram paralēli allaž jāatceras, kurā datumā jānodod atskaites un pārskati. Būtībā – universālais kareivis, bez kura nevienam uzņēmumam neiztikt.

Ne vienmēr uz vietas

Stereotips, ka grāmatvedis sēž birojā, daudzu mapju ielenkumā un intensīvi kaut ko spaida kalkulatorā jau sen ir zaudējis savu nozīmi Pirmkārt, mapju skaits ir būtiski samazinājies un kalkulatora loma tieši tāpat. Otrkārt, grāmatvedim ne vienmēr ir jābūt uz vietas uzņēmumā, jo plaši ir attīstījusies ārpakalpojumu grāmatvedība.

Ikviens uzņēmums var būtiski ietaupīt resursus, izvēloties sadarboties ar ārpakalpojumu grāmatvedi. Taču īpaši piemērots šis risinājums ir nelieliem uzņēmumiem, lielākoties attālināti strādājošām komandām, kā arī jebkuram uzņēmumam, kurā lielākā daļa informācijas aprites notiek elektroniski.

Ārpakalpojumu grāmatveži allaž ir viena telefona zvana attālumā un gatavi veikt ne tikai ikdienas darbus, bet arī konsultēt par dažādām nestandarta situācijām. Viņi ir iedziļinājušies konkrētā uzņēmuma datos un gatavi diskutēt par tiem.

Tieši tā darbojas arī Corsax.lv komanda, kura, lai arī fiziski neatrodas blakus klientam, taču vienmēr ir sasniedzama un gatava atbalstīt gan ikdienas darbā, gan arī iepriekš nepieredzētos finanšu brīžos.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.