Biežāk uzdotie jautājumi par mūsdienīgu braucamrīku pilsētvidē - Elektrisko skūteri

Pēdējo gadu laikā arvien populārāki kļuvuši elektriskie skūteri – tie ir ērti un viegli lietojami, dabai draudzīgi un pilsētvidē ļauj nonākt galamērķī ātrāk. Tomēr, tā kā elektriskais skūteris uzskatāms par transportlīdzekli, uz to attiecas vairāki noteikumi. Šajā rakstā esam apkopojuši biežāk uzdotos jautājumus un svarīgāko, kas jāzina, pārvietojoties ar elektrisko skūteri!


No kāda vecuma drīkst pārvietoties ar elektrisko skūteri?

Pārvietoties ar elektrisko skūteri drīkst no 14 gadu vecuma. Cilvēki, kas sasnieguši 18 gadu vecumu, drīkst pārvietoties bez vadīšanas tiesībām, savukārt cilvēkiem vecumā no 14 līdz 17 gadiem nepieciešamas velosipēda vadīšanas tiesības.


Pa kurieni drīkst pārvietoties ar elektrisko skūteri?

Ar elektrisko skūteri drīkst pārvietoties gan pa ietvi, gan pa veloceļiem, gan pa sabiedriskā transporta joslu (ja atļauts riteņbraucējiem) un atsevišķās vietās arī pa brauktuvi. Vienmēr jāievēro velosipēdistiem paredzētā infrastruktūra – ja šādas infrastruktūras nav, tad jāpārvietojas pa ietvi, respektējot gājējus un citus ceļu satiksmes dalībniekus. Galvenokārt elektrisko skūteri var izmantot vietās, kur atļautais braukšanas ātrums nepārsniedz 50 km/h.


Vai uz viena elektriskā skūtera drīkst pārvietoties vairāki cilvēki?

Nē, pasažieru pārvadāšana ar elektrisko skūteri ir aizliegta. Uz viena elektriskā skūtera drīkst atrasties viens cilvēks.


Ar kādu ātrumu drīkst pārvietoties, izmantojot elektrisko skūteri?

Elektriskie skūteri nedrīkst pārsniegt ātrumu 25 km/h pat tad, ja elektriskais skūteris spēj pārvietoties ātrāk. Pārvietojoties pa ietvi, kur ir gājēji, braukšanas ātrums jāsamazina uz 6 km/h. Drīkst šķērsot gājēju pāreju, nenokāpjot no elektriskā skūtera, tomēr skūtera vadītājam obligāti jāsamazina ātrums un jāpārliecinās, ka citi ceļu satiksmes dalībnieki viņu redz.

Kam jābūt elektriskā skūtera aprīkojumā?

Elektriskajam skūterim vienmēr jābūt labā tehniskā stāvokli – jābūt darbspējīgām bremzēm, priekšpusē jādeg baltas krāsas lukturim, savukārt aizmugurē jādeg sarkanas krāsas lukturim. Ja iespējams, vadītājam jāvelk gaismu atstarojoša veste.


Kur var novietot elektrisko skūteri?

Pareizi izmantoti un novietoti elektriskie skūteri var efektīvi uzlabot pilsētvidi, tomēr cilvēki vēl joprojām nesaprot, kur un kā novietot elektrisko skūteri, tādējādi traucējot citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, galvenokārt gājējiem un riteņbraucējiem. Elektriskais skūteris jānovieto velosipēdu statīvu tuvumā vai tam speciāli paredzētās vietās. Jāseko līdzi, lai elektriskais skūteris netraucē pārvietošanos, piekļuvi ieejām un izejām - vislabākā opcija ir salocīt elektrisko skūteri un ienest to telpā.


Kā uzlādēt elektrisko skūteri?

Tāpat kā jebkura cita elektroierīce, elektriskie skūteri ir regulāri jālādē. Lai pilnībā uzlādētu elektrisko skūteri, nepieciešamas aptuveni 6-7 stundas, savukārt, jo vieglāks ir braucējs, jo ilgāk kalpos akumulators. Viena uzlāde izmaksā aptuveni 20 centus, un elektrisko skūteri var uzlādēt jebkurā vietā, kur pieejama kontaktligzda. Labākā opcija ir lietot elektrisko skūteri pa dienu, savukārt lādēt – naktī!


Vai elektriskais skūteris ir drošs?

Elektriskais skūteris ir stabils un tam ir straujas bremzes, tādējādi vadītājs jebkurā mirklī var apstāties. Protams, lai elektriskais skūteris būtu drošs, drošības noteikumi jāievēro arī tā lietotājam – ieteicams vilkt ķiveri un ķermeņa (ceļu un elkoņu) sargus.


Tāpat vienmēr jāievēro atļautais ātrums un nekādā gadījumā nedrīkst pārvietoties alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Jo prātīgāk pārvietosies, jo drošāks būs elektriskais skūteris! Lai parūpētos par drošu satiksmi, regulāri tiek papildināti ceļu satiksmes noteikumi, un tiem vienmēr būtu jāseko līdzi!


Plāno iegādāties elektrisko skūteri un izbaudīt mūsdienu tehnoloģiju sniegtās priekšrocības? Interneta veikalā Xnet.lv pieejami elektriskie skūteri plašā izvēlē - uzzināt vairāk par piedāvājumu var ātri un vienkārši! Izvēlei arī daudzas citas mūsdienīgas ierīces, piemēram, smart pulksteņi un daudz kas cits, kas parūpēsies par ērtāku ikdienu!


Reklāmraksti