Gada aukstais laiks palielina risku saaukstēties, kā arī saķert klepu. Ļoti reti kurš spēj pilnībā izvairīties no lielākas vai mazākas saaukstēšanās. Imunitātes stiprināšana, protams, spēj palielināt organisma dabiskās aizsardzības spējas, lai varētu maksimāli izvairīties no dažādiem mikrobiem un vīrusiem, tomēr arī cilvēki ar visstiprāko imunitāti mēdz saaukstēties.
Kas ir saaukstēšanās?
No saaukstēšanās pilnībā izvairīties ir praktiski neiespējami, jo saaukstēšanos var izraisīt vairāk nekā 200 vīrusu veidu. Saaukstēšanās biežāk tiek saķerta gada aukstajā laikā, tomēr arī karstā laikā neviens no tās nav pilnībā pasargāts. Būtībā saaukstēšanās ir augšējo elpceļu infekcioza saslimšana. Vispopulārākie saaukstēšanās simptomi ir paaugstināta temperatūra, sāpošs kakls un klepus, kā arī aizlikts deguns. Kādam var būt tikai kāds no šiem simptomiem, bet kādam var būt pilna simptomu buķete.
Saaukstēšanās visbiežāk sākas visai pēkšņi, tomēr šī slimība nav ilgstoša, un normāli tā pāriet aptuveni vienas vai divu nedēļu laikā. Bieži vien ārsti saka, ka saaukstēšanās ir slimība, kas pāriet pati – ar konkrētām zālēm to izārstēt vienas dienas laikā nevar, tā vienkārši kaut kādā brīdī beigsies, kad organisms būs vīrusu uzveicis. Ja jau saaukstēšanos nevar uzveikt ar zālēm, tad kāpēc ir dažādas dražejas sāpošam kaklam, klepus zāles un aerosoli aizliktam degunam? Jo ar dažādām zālēm vai dabiskiem līdzekļiem ir iespējams atvieglot un mazināt saaukstēšanās simptomus, kas būtiski uzlabo mūsu labsajūtu, kas nebūt nav mazsvarīgi.
Kā efektīvi samazināt saaukstēšanās simptomus?
Lai cīnītos ar saaukstēšanās simptomiem, ir dažādas metodes. Ir ieteicams izmēģināt dažādas metodes, lai saprastu, kas tieši jums palīdz vislabāk. Gan pirms saaukstēšanās, gan saaukstēšanās laikā ir ieteicams stiprināt imunitāti. Lai to paveiktu, ir jāievēro galvenie priekšnoteikumi – jāēd veselīgi, jāpiekopj regulāras fiziskās aktivitātes, regulāri jāuzturas svaigā gaisā, kā arī regulāri jāvēdina telpas, jāguļ pietiekami, jāuzņem pietiekami daudz šķidruma katru dienu (jāuzņem ūdens, jo kafija, tēja, limonādes un saldinātas sulas neaizstāj ūdeni, kas organismam ir ļoti būtisks), kā arī jāuzņem nepieciešamie vitamīni – gan ar pārtiku, gan uztura bagātinātājiem, ja nepieciešams. It kā nekas sarežģīts, bet tajā pašā laikā ne katram to visu izdodas ikdienā ievērot. Ja ik pa laikam neizguļamies vai apēdam ko neveselīgu, nekas traks nenotiks, tomēr tam nevajadzētu kļūt par ieradumu.
Saaukstēšanās laikā šo visu var būt grūti ievērot, jo simptomu dēļ var būt grūtības labi izgulēties, var pazust apetīte, kā arī nav spēka fiziskām aktivitātēm. Tāpēc ir vēlams mazināt vai atbrīvoties no simptomiem, lai varētu atgriezties ierastajā ikdienas ritmā. Saaukstēšanās, protams, pāries, tomēr tas nenozīmē, ka ir jāmokās ar sāpošu kaklu vai aizliktu degunu. Lietojot dažādas zāles simptomu mazināšanai, jūs varēsiet kārtīgi atpūsties, lai organisms atjaunotos un daudz ātrāk tiktu galā ar saaukstēšanos. Ir svarīgi organismam palīdzēt, kā arī nav vajadzības mocīties, ja no tā var visai vienkārši izvairīties vai maksimāli samazināt simptomus. Tomēr arī pārmērīga zāļu lietošana nav vēlama, tāpēc rūpīgi izvērtējiet, kuras zāles patiešām ir nepieciešamas.