Pieaug kontrafakto jeb viltoto preču kravas un sūtījumi

VID Muitas pārvaldes apkopotā informācija par deviņos mēnešos konstatētajiem pārkāpumiem ir satraucoša, jo 2020. gadā 160 gadījumos atklātas kontrafakto jeb viltoto preču kravas un sūtījumi, kopumā – 19 427 vienības. Tas ir krietni lielāks skaits salīdzinot ar visu 2019. gadu, kad šādu gadījumu bija vien 141. Aizturēto preču vidū ir apģērbi un to aksesuāri, parfimērija un kosmētika, kā arī automašīnu aksesuāri, sporta preces, mobilie telefoni un to detaļas, u.c. 

“Iepriekšējos piecos gados muita aizturējusi vairāk nekā 74 tūkstošus vienību viltotu medikamentu, gandrīz 5 tūkstošus viltotu parfimērijas un kosmētikas preču un vairāk nekā trīsarpus tūkstošus viltotu rotaļlietu. Daļa no šīm precēm atklātas, veicot pasta sūtījumu kontroli, kas liecina, ka viltotu preču pieejamība nepārtraukti paplašināšanās, strauji augot tirdzniecībai internetā,” saka VID ģenerāldirektores vietnieks muitas jomā, Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls.

Lai izglītotu sabiedrību par viltoto preču ietekmi uz uzņēmējdarbību un arī iedzīvotāju veselību un dzīvību, Patentu valde sadarbībā ar citām valsts iestādēm uzsākusi kampaņu “Viltotā realitāte… joprojām realitāte”, plašāka informācija www.viltotarealitate.lv.

Reklāmraksti