Katrs mājoklis, neatkarīgi no tā, vai tas ir liels vai mazs, vai tas ir dzīvoklis vai privātmāja — kļūst netīrs. Uzkopšana var būt laikietilpīga un nogurdinoša, tāpēc ir vērts ieklausīties padomos, kā efektīvāk un gudrāk veikt uzkopšanu, lai ietaupītu laiku un padarītu procesu daudz baudāmāku.
Kā veikt virtuves uzkopšanu
Virtuve noteikti ir viena no “netīrākajām” telpām, kas pieprasa biežāku uzkopšanu, it īpaši tiem, kas regulāri gatavo mājās.
Var izdalīt galvenos padomus, lai virtuve vienmēr izskatītos sakopta un tīra:
· Tīri trauki – Virtuve automātiski izskatās netīra tad, kad izlietnē ir netīro trauku kalns. Tāpēc regulāri nomazgājiet traukus;
· Izlietnes tīrīšana – kad netīro trauku kalns būs novākts no izlietnes, nepieciešams iztīrīt pašu izlietni. Izlietne ir baktēriju un ēdiena pārpalikumu “krātuve”, un ir nepieciešams izmantot dezinfekcijas līdzekļus tās tīrīšanai. Arī trauku švammītes nepieciešams mazgāt un bieži mainīt, jo tajās uzkrājās daudz baktēriju, it īpaši, ja trauku mazgāšanai netiek izmantota trauku mazgājamā mašīna;
· Visas virsmas virtuvē jāuztur tīras – virtuves virsmas nepieciešams uzturēt pēc iespējas “brīvākas”, jo tas radīs tīras telpas iespaidu. Piebāzta virtuve izskatīsies daudz sliktāk, tāpēc pēc iespējas vairāk lietu nepieciešams “paslēpt” skapīšos. Pēc gatavošanas nepieciešams noslaucīt visas virsmas un plīti ar tīrīšanas līdzekli, kas paredzēts tauku noņemšanai;
· Uzturēt ledusskapi kārtībā – ir svarīgi neļaut ledusskapī veidoties nekārtībai un regulāri pārskatīt tajā esoši produktu derīguma termiņus. Neviens nevēlās izņemt no ledusskapja mērcīti, kurai beidzies termiņš pirms gada;
· Atkritumu tvertnes tīrīšana – svarīgi katru reizi, mainot atkritumu maisu, dezinficēt miskasti, lai atbrīvotos no nepatīkamajām smakām.
Kā uzkopt vannasistabu
Vannasistaba ir telpa, kurā mēs pavadām vismazāk laika, ja neskaita gaiteņus un kāpnes, tomēr tā ir telpa, kas pieprasa īpašu kopšanu ūdens un mitruma daudzuma dēļ.
Lai uzkoptu vannasistabu, nepieciešams izmantot tīrīšanas līdzekļus, kas iedarbojās pret kaļķi un ūdens nosēdumiem. Vienmēr ieteicams pārbaudīt jaunus līdzekļus pirms to izmantošanas, lai pārliecinātos, ka tie neizraisa krāsas izmaiņas vai virsmas bojājumus.
Mati ir īpaša problēma vannasistabās, it īpaši, ja mājoklī dzīvo dāmas ar gariem matiem. Matus iespējams efektīvi savākt, izmantojot putekļusūcēju. Bet, ja tie ir iestrēguši notekcaurulēs, tad tos ir nepieciešams izņemt, izmantojot līdzekļus, kas ir īpaši paredzēti caurulēm, lai izvairītos no aizsērēšanas.
Guļamistabas uzkopšana
Guļamistaba noteikti pieprasa vismazāko piepūli uzkopšanas darbos. Galvenais pamatnoteikums – neatstāt mantas un lietas, kas tur neiederas. Lai guļamistaba izskatītos tīra, noteikti nepieciešams saklāt gultu katru dienu. Šis ir ļoti labs ieradums, un guļamistaba izskatīsies kārtīga.
Lai guļamistaba būtu kārtīga, ir nepieciešams rūpēties par to, lai nemētātos drēbes tur, kur tām nav jābūt. Bieži vien pēc apģērba izmazgāšanas paliek kalns ar tīrajām drēbēm, kuras stāv vairākas dienas, līdz tiek noliktas skapī. Vai arī cilvēki uzvelk apģērbu vienu reizi, bet tas nav tik netīrs, lai to mazgātu, un tas tiek nolikts kaut kur, kur pagadās.
Palaikam nepieciešams notīrīt visas virsmas ar mitru lupatiņu, jo, lai gan guļamistabā mēs pārsvarā guļam, putekļu kārtiņa tāpat tur uzkrājas.