Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Saeima pieņem likuma grozījumus, ļaujot Latvijas pilsoņiem dienēt Ukrainas bruņotajos spēkos

Publicitātes foto.

Saistībā ar Krievijas Federācijas uzbrukumu Ukrainai, Latvijas Republikas Saeima 28. februārī pieņēma grozījumus Nacionālās drošības likumā, ļaujot Latvijas pilsoņiem brīvprātīgi uzsākt dienestu Ukrainas bruņotajos spēkos. Par to inofrmē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likuma grozījumi stāsies spēkā no 1. marta. Brīvprātīgajiem, kuri vēlas stāties Ukrainas bruņoto spēku jaundibinātajā Starptautiskajā teritoriālās aizsardzības bataljonā, jāvēršas Ukrainas vēstniecībā Latvijā. Sīkāka informācija būs pieejama Ukrainas vēstniecības Latvijā mājaslapā.

Pēc apstiprinājuma saņemšanas no vēstniecības brīvprātīgajam jāziņo Nacionālo bruņoto spēku Mobilizācijas pārvaldei, rakstot fiziski vai elektroniski parakstītu vēstuli (adrese: Krustabaznīcas iela 9, Rīga, LV-1006; elektroniskā pasta adrese: rpus@mil.lv), norādot savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, dienesta veidu un dienesta valsti. Sīkāka informācija būs pieejama Ukrainas vēstniecības Latvijā mājaslapā.

Vienlaikus Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki, pirms iesaistīšanās aktīvā karadarbībā Ukrainā, aicina pilsoņus ļoti nopietni izvērtēt savas militārās zināšanas un iemaņas, kuras miera apstākļos ir iespējams iegūt, uzsākot dienestu Latvijas bruņotajos spēkos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālie bruņotie spēki norāda, ka profesionālā dienesta karavīriem un zemessargiem, kuriem ir spēkā līgums par dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos, dalība citas valsts bruņotā konfliktā nav atļauta. Aizsardzības ministrija aicina visus Latvijas pilsoņus izrādīt savu patriotismu un stāties Zemessardzē, vai iziet brīvprātīgo rezervistu apmācību. Savukārt dienestā jau esošie karavīri un zemessargi ir tie, kuri var nodrošināt augstvērtīgu jaunpienākušo apmācību un integrēšanos savās vienībās!

Aizsardzības ministrija ir regulārā saziņā ar Ukrainas Aizsardzības ministriju un bruņotajiem spēkiem. Ukrainas amatpersonas norāda, ka partnervalsts karavīriem un civiliedzīvotājiem galvenokārt nepieciešamas nodrošinājuma piegādes ar kaujas ekipējumu, munīciju, degvielu, medicīnas ierīcēm un medikamentiem. Aizsardzības resors, sadarbībā ar citām valsts pārvaldes iestādēm un nevalstiskajām organizācijām, kopš 24. februāra nepārtraukti strādā, lai īstenotu Ukrainas iedzīvotājiem nepieciešamās piegādes.

Aizsardzības ministrija sadarbojas ar labdarības organizāciju “Ziedot.lv”, kas ir atvērusi ziedojumu kontu līdzekļu vākšanai, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem, un koordinē saziedoto līdzekļi izmantošanu Ukrainas bruņotajiem spēkiem nepieciešamā atbalsta sniegšanai un kritisko vajadzību nodrošināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmumus, kuri ir gatavi un vēlas ziedot pirmās palīdzības medicīnas preces, pārtiku ar ilgu derīguma termiņu vai citu palīdzību Ukrainas bruņotajiem spēkiem, sazināties, rakstot uz e-pastu: PalidzibaUkrainai@mod.gov.lv.

Ukrainas Nacionālā banka atvērusi kontu Ukrainas bruņoto spēku atbalstam, lai saņemtu pārvedumus no starptautiskajiem partneriem un donoriem –  UA843000010000000047330992708. Rekvizīti ziedojumiem ārpus ES: https://bit.ly/ZiedoUkrainasArmijai

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.