Gulbenes skolēnu mācību uzņēmums "Clean Clever" pārstāvēs Latviju Eiropā (papildināts) 3

Arī ārkārtējās situācijas laikā, neņemot vērā attālināto mācību darbu, 63 procenti no aktīvajiem skolēnu mācību uzņēmumiem (SMU) arī pavasara cēlienā sekmīgi turpināja attīstīt savu uzsākto biznesu. Ievērojot visus nepieciešamos drošības pasākumus, pasākums “Jauno uzņēmēju dienas 2020” šonedēļ notika Rīgā un labākie SMU sacentās par Latvijas labākā skolēnu mācību uzņēmuma titulu. Pirmo vietu un iespēju pārstāvēt valsti Eiropas līmeņa sacensībās vidusskolu grupā ieguva Gulbenes novada valsts ģimnāzijas SMU "Clean Clever". Par to informē pasākuma organizatori.

"Clean Clever" darbojas Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 10.klases skolniece Elizabete Brūniņa un 12.klases skolniece Klinta Sniedze Markova. Viņas strādā “Zero Waste” jomā un ražo beziepakojuma trauku mazgājamo līdzekli kubiku formā.

Lai turpinātu dalību skolēnu mācību uzņēmumu programmā, lielai daļai skolēnu bija jāpielāgo uzņēmuma darbība ārkārtējās situācijas izraisītajiem apstākļiem. Piemēram, 46 procenti SMU uzsāka darbu pie biznesa attīstīšanas interneta vidē, 38 procenti pārskatīja produkta stratēģiju saistībā ar klientu paradumu maiņu un 38 procenti aktīvāk pievērsās mārketinga aktivitātēm.

“Šis ir iespēju laiks. Uzvarētāji būs tie, kas pratīs to izmantot sava labā. Jāuzteic skolēni, kuriem piemīt īsts uzņēmēja gars, kas turpināja ticēt savai idejai, nepadevās un spēja strauji pielāgoties pārmaiņām. Neskatoties uz apgrūtināto komandas darbu šajā laikā, kā arī citām grūtībām, piemēram, organizēt uzņēmuma darbību un pārdot savu produktu, aptuveni 40 procenti aktīvo mācību uzņēmumu savu darbību pārstrukturēja, lai darbs neapstātos,” stāsta “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns. “Tā arī ir SMU programmas būtība - veicināt jauniešos uzņēmējspējas - neatlaidību, mērķtiecību, kas noderēs ikvienam programmas absolventam arī turpmākajā dzīvē”.

Šogad Latvijā kopumā reģistrēti 1200 mācību uzņēmumi, no kuriem dalībai SMU programmas finālā izraudzīti labākie 5 pamatskolas un 10 vidusskolas grupas pārstāvji.

LIAA Inovāciju atbalsta nodaļas vadītāja Sarmīte Karlsone sacīja: “Skolēnu mācību uzņēmumu dalībnieki, gūstot praktisku biznesa veidošanas pieredzi un izzinot arī atbalsta iespējas, jau tagad ir LIAA jaunie klienti un sadarbības partneri - tie, kuri gluži tuvā nākotnē veidos un virzīs Latvijas uzņēmējdarbību, tai skaitā - inovācijas un eksportu. Ir patiess gandarījums kopīgi ar “Junior Achievement Latvia” un sadarbības partneriem daudzus gadus turpināt kopt un pilnveidot “Jauno uzņēmēju dienas” tradīciju neatkarīgi no ārējiem apstākļiem. Sakot paldies labākajiem skolēnu mācību uzņēmumu dalībniekiem un to mentoriem un skolotājiem, īpaši vēlam veiksmi un izturību vislabākajam – tam, kurš pārstāvēs Latviju Eiropas SMU finālā jau jūlijā!”

Pasākumu organizē Latvijas lielākā izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” (“JA Latvia”) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar “Swedbank”.

Laureātu saraksts šeit

Pievieno komentāru

Komentāri 3

!

Tādi malači meitenes.Bet gribētos zināt,kas tieši šie par bērniem,kas viņu skolotāja.Viss tādā lielā noslēpumā.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.18 19:27

re:!

Elizabete Brūniņa GNVĢ 10.klase
Klinta Sniedze GNVĢ 12.klase.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.19 08:42

?

un skolotāju video arī redzam,tas arī viņas nopelns

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.19 16:09

Skolēnu, jauniešu aktivitātes