Gulbenes bērnudārzā “Auseklītis” veido putnu barotavas un gaida dārza sezonu 2

Kopš 2020. gada 16. novembra Gulbenes 3. pirmsskolas izglītības iestādē “Auseklītis” strādā brīvprātīgā Aleksandra Veličkovič no Serbijas.

“Meitenes iztēlei un darba daudzveidībai pandēmijas izraisītie ierobežojumi ir gājuši secen, jo viņas izvēlētā darba joma - vides izglītība pirmsskolā - ir ļoti piemērota, lai turpinātu uzsākto darbu laikā, kad citās organizācijās tas nebūtu iespējams,” saka "Auseklīša" projektu asistente Ilze Vanaga.

Aleksandra ieguvusi bioloģijas maģistra izglītību, turpinājusi studijas doktorantūrā, tomēr sapratusi, ka viņai tuvāka ir bioloģijas zināšanu izmantošana pedagoģijas praksē, nevis akadēmiskā plāksnē. Uzzinājusi par programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” brīvprātīgā darba iespēju, meitene nešauboties izvēlējās iemēģināt savus spēkus pirmsskolas izglītībā, kombinējot to ar iepriekš gūtajām zināšanām par vides jomu.

“Jaunietei ļoti svarīga ir ekoloģijas un dabas aizsardzības tēma. Pēc Aleksandras iniciatīvas bērni veidojuši dažāda veida putnu barotavas no otrreiz pārstrādājamiem materiāliem. Pateicoties Aleksandras darbībai, jaunas mājas šogad iegūs 25 putnu ģimenes Gulbenē. Aleksandra ar prieku ikdienā izmanto dabas materiālus un otrreizēji izmantojamos materiālus, mācoties pīt grozus no avīžu “klūgām” un gatavojot krāsainās smiltis. Uzzinot par puzuru tradīciju Latvijā, meitene šo prasmi apguva “Youtube” kanālā un vadīja radošās darbnīcas bērniem,” stāsta I.Vanaga.

Ar nepacietību bērnudārzā gaida jauno dārza sezonu. “Sekojot jaunākajām tendencēm dārzniecībā, arī mēs savu mācību siltumnīcu esam pienesuši pilnu ar sniegu, kas drīz sāks kust un mitrināt siltumnīcas augsni. Drīzumā jauniete sāks darboties, sējot, stādot, pārstādot un laistot dārzeņu un zaļumu valstību, kā arī rūpēsies par pagājušajā gadā izveidoto upeņu dārzu. Aleksandras sapnis ir Gulbenes centrā izveidot pašai savu puķu un dārzeņu dobi jeb sava veida urbāno dārzu. Tam meitenei ir gan laiks, gan resursi - viņa brīvprātīgo darbu Gulbenē veiks līdz 15.jūnijam, kā arī 9.martā sagaidīs savu palīgu - brīvprātīgo Francesco no Itālijas,” saka I.Vanaga.

Projekts "Bites un brieži gaisu maisa" tika finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Prieks

Dēliņš Aleksandru bieži piemin! Jauka pieredze bērniem!

pirms 6 dienām, 2021.02.19 14:24

Skolēnu, jauniešu aktivitātes