Gulbenes novada vidusskolas skolēni dodas satikt Latvijas patrioti 1

Piektdienas, 9.oktobra, rītā, sirsnīgu pārsteigumu pensionētajai skolotājai Intai Birutai Vilkai Gulbenē sagādāja Gulbenes novada vidusskolas 11.l klases skolēni. Viņi seniorei dāvāja puķes un teica laba vēlējumus.

“Esmu saviļņota! Visiem vēlu prieku un laimi! Emu priecīga, ka latviskais patriotisms nezūd, tas ir. Labi, ka jaunieši ir ieinteresēti zināt, kas ir bijis pagātnē – 1940. un 1949.gadā. Bez pagātnes nav nākotnes,” “Dzirkstelei” teica I.B.Vilka.

Viņa ir Latvijas neatkarības iegūšanas vēstures tieša lieciniece, jo viņas ģimene ir piedzīvojusi politiskās represijas un izsūtījumu. Savā laikā I.B.Vilka Gulbenē ir bijusi ne tikai skolotāja pilsētas vidusskolā, bet arī vadījusi 97. gaidu vienību. Par šo darbu saņēmusi augstu apbalvojumu – Atzinības krusta 3.pakāpes goda zīmi. Ir sarakstījusi un izdevusi 610 lappušu biezo grāmatu “Caur sirdi plūstošā dzīve”. Pati par šo veikumu ir teikusi: “Uzrakstot šo grāmatu, es izpildu sava tēva Arvīda Lazdiņa pēdējo vēlēšanos. Es daru zināmu mūsu, Lazdiņu dzimtas, likteņstāstu plašam lasītāju lokam ar mērķi, lai skarbā vēsture nekad vairs neatkārtotos, lai netiktu pieļautas liktenīgās kļūdas, kuru rezultātā mana Tēvzeme vairākkārt tika sista krustā un tauta izmētāta pa visu plašo pasauli, pakļaujot ciešanām, mokām un nolemjot lēnai iznīcībai."

Jau divpadsmito gadu pēc kārtas no 5. līdz 11.oktobrim nevalstiskā organizācija „Palīdzēsim.lv" īsteno akciju „Labo darbu nedēļa", kuras laikā Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti paveikt sabiedrībai un valstij nozīmīgus darbus, kas neprasa lielus finansiālus ieguldījumus. Labos darbus akcijas dalībnieki tiek aicināti reģistrēt īpaši izveidotā mājāslapā (http://labodarbunedela.palidzesim.lv/), lai veiktu uzskaiti un iedvesmotu citus labajiem darbiem.

Arī Gulbenes novada vidusskolas skolēni šonedēļ īsteno dažādas labo darbu idejas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolēnu, jauniešu aktivitātes