Iztēlojies sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavo uzrunu tautai Latvijas 102. dzimšanas dienā! 3

Jau tradicionāli pirms valsts svētkiem Valsts prezidenta kanceleja organizē konkursu 5.–12. klašu skolēniem, kurā aicina bērnus un jauniešus iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu vai nu rakstiskā formātā (apjoms ne vairāk kā 500 vārdu), vai videoformātā (ilgums līdz 3 minūtēm). Šīgada uzrunas temats – “Ko man nozīmē brīvība un demokrātija?”.

Brīvība un demokrātija nav pašsaprotami jēdzieni. Brīvību var iegūt, bet to var arī pazaudēt. Lai demokrātija funkcionētu, cilvēkam tajā ir apzināti jāiesaistās – jābūt pilsoniski aktīvam. Mūsdienās šie jēdzieni – brīvība un demokrātija, ņemot vērā šodienas pasaules realitāti un tehnoloģiju klātbūtni, tiek izprasti citādāk nekā, piemēram, pirms 102 gadiem, kad tika dibināta Latvijas valsts. Tāpēc aicinām Latvijas un diasporu vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu 5.–12. klašu skolēnus rast atbildi uz jautājumu: ko man nozīmē brīvība un demokrātija?

Konkurss noris trīs apakšgrupās: 5.–6. klašu, 7.–9. klašu un 10.–12. klašu skolēniem. Katras apakšgrupas 1. vietas ieguvējam būs iespēja nolasīt savu uzrunu Valsts prezidenta rīkotajā Latvijas 102. dzimšanas dienai veltītajā svinīgajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī 18. novembrī.

Konkursa termiņš ir 25. oktobris. Uzruna jāiesniedz elektroniski kopā ar aizpildītu pieteikuma veidlapu, to nosūtot e-pastā konkurss@president.lv. Aicinām skolēnus, skolotājus un vecākus rūpīgi iepazīties ar konkursa nolikumu.

Konkursā iesniegtos darbus izvērtēs Valsts prezidents Egils Levits un Valsts prezidenta kancelejas Darbu vērtēšanas komisija – Latvijas ANO Jauniešu delegāte Natālija Knipše, Valsts prezidenta padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga, Valsts prezidenta padomnieks tiesību politikas jautājumos Jānis Pleps, Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Rudīte Meņģelsone un Valsts Heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija. Konkursa rezultāti tiks publicēti Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē www.president.lv līdz 6. novembrim. Ar 1. vietas ieguvējiem Valsts prezidenta kanceleja sazināsies personīgi.

Konkursa mērķis ir veicināt jaunās paaudzes kritisko domāšanu, pilsonisko apziņu, izpratni par vienlīdzību sabiedrībā un patriotiskumu, vienlaikus arī interesi par Latvijas valstiskumu un Valsts prezidenta institūciju.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Skolnieciņš

Šajā grūtajā laikā nevajag kašķēties un vairot negatīvās enerģijas. Ir jādzīvo saticīgi, lai pozitīvās enerģijas būtu pārākumā. Kovida (Covid-19) laiks ir grūts un sasprigts. Nevajag pakļauties stresam un spriedzei. Jādzīvo ir daudzīgi. Iedegsim zaļu svecīti uz palodzes un lūgsim Dabas Māti, lai mūsu tauta dzīvotu saticībā! Aizlūgsim Latvju Dievus par mūsu tautu! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Ar mīlestību un saticību, Skolnieciņš no Pokaiņu meža [Baltu Skaudības Dievs] #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #PozitīvāsDomas #LatvjuDievi ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)

pirms 9 dienām, 2020.10.11 18:33

L

Urā, mēs nestāvam uz vietas, mēs pārliecinoši krītam bezdibenī, bet man ir labi , gan pilī gan jūrmalā. Bet kā jums tur......bāāāļeliņi.......

pirms 5 dienām, 2020.10.16 09:16

Tam skolnieciņam

Jauki, ka esi tik pozitīvs un aicini uz to arī pārējos:)! Tikai viens precizējums: Dievs ir tikai viens. Pārējie ir, šeit teiksim tā, izdomāti dievi un dieviņi. Ja vēlies uzzināt, kas stāv aiz nosaukuma “dievi”, vari uzzināt Mišela Demarkē grāmatā “Tiobas pareģojums” (patiesa informācija ne ne tikai par to vien).

pirms 3 dienām, 2020.10.18 12:03

Skolēnu, jauniešu aktivitātes