Pirmklasnieki veic nebijušu aptauju par medu

Latvijas Biškopības biedrība (LBB) Eiropas mēroga akcijā “Eiropas medus brokastis” šogad katram valsts finansētajam, vispārizglītojošo skolu pirmklasniekam bija sarūpējusi dāvaniņu - 3 trauciņus ar rapša, meža un dažādu ziedu medu.

LBB mājaslapā www.medus.lv varēja aizpildīt anketu un izteikt savu viedokli par to, kurš medus garšoja vislabāk pašam pirmklasniekam, viņa vecākiem un vecvecākiem. Kopumā savu viedokli izteica 3804 respondentu.

“Apkopojot anketu rezultātus secinājām, ka pirmklasniekiem visvairāk garšo rapša medus (42 %), dažādu ziedu medus (32 %), meža ziedu medus (26 %). Vecāku izvēle mazliet citāda – dažādu ziedu medus (40 %), meža ziedu medus (32 %), rapša medus (24 %). Vecvecāku viedoklis sakrīt ar vecāku viedokli, pirmajā vietā liekot dažādu ziedu medu (44 %), tad meža ziedu medu (32 %) un rapša medu (18 %),” informē projekta koordinatore Iveta Vilcāne.

LBB ir sarūpējusi saldas un noderīgas pārsteiguma balvas skolotājiem, kuru klases bērni bija visaktīvāk piedalījušies aptaujā. Pārsteiguma balvas saņems 1. klašu skolotāji arī no Gulbenes Valdorfa pamatskolas, Lizuma vidusskolas un Rankas pamatskolas. Balvas skolotājiem tiks nogādātas pēc skolēnu brīvlaika.

“LBB saka lielu paldies visiem Latvijas pirmklasniekiem, viņu vecākiem, vecvecākiem un skolotājiem par dalību šajā aptaujā!” saka I.Vilcāne.

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes