3×3: Latvijas U21 izlases puiši uzvar Nāciju līgas konferences kopvērtējumā

No 19. līdz 21. jūlijam Ventspilī notika 3×3 basketbola U21 Nāciju līgas Eiropas 1. konferences otrais sabraukums – trīs turnīri, kuros piedalījās Latvijas, Francijas, Izraēlas, Slovēnijas un Polijas sieviešu un vīriešu komandas. Latvijas U21 vīriešu izlase uzvarēja sešu posmu kopvērtējumā, iegūstot tiesības septembrī piedalīties U23 Pasaules kausa izcīņā. Par to informē “3×3.basket.lv”.

Piektdien, 19. jūlijā, Latvijas komandas grupā aizvadīja pa vienai spēlei. Latvijas vīriešu U21 izlase spēlē ar Izraēlas basketbolistiem ilgu laiku bija iedzinējos, bet galotnē izrāva uzvaru – 14:11. Mārcis Osis guva 7 punktus, Markuss Mamajs 4, Mārtiņš Zviedris 2, Dāvis Skreivers 1.

Finālspēlē Latvijas komanda pārspēja Slovēnijas izlasi – 21:13, nostiprinoties līderpozīcijās kopvērtējumā. Zviedris guva 7 punktus, Mamajs 6, Osis 4, Skreivers 4.

Par 3. vietu Francija – Izraēla 21:9.

Sestdien, 20. jūlijā, Latvijas vīriešu komanda grupā ar 16:19 zaudēja Polijai (Osis 6, Mamajs 5, Skreivers 4, Zviedris 1), bet ar 20:15 pārspēja Slovēniju (Zviedris un Mamajs pa 6, Skreivers 5, Osis 3) un labāku papildrādītāju dēļ ieņēma pirmo vietu grupā un nodrošināja pirmo vietu konferences kopvērtējumā un tiesības septembrī piedalīties U23 Pasaules kausa izcīņā.

Finālspēlē ar Izraēlas komandu – ar 21:16 (Osis un Zviedris guva pa 7 punktiem, Skreivers 5, Mamajs 2).

Svētdien, 21. jūlijā, Latvijas komandas grupā spēlēja ar Slovēnijas izlasi. Vīrieši zaudēja Slovēnijas komandai ar 11:13 (Skreivers 5, Zviedris 3, Mamajs 2, novadnieks Rainers Ļisicins 1), bet mačā par 3. vietu pārspēja Polijas vienību – 13:12 (Ļisicins 5, Zviedris 4, Mamajs 2, Skreivers 2). Jau pirms pēdējā posma latvieši bija nodrošinājuši pirmo vietu konferences kopvērtējumā.

Situācija konferences kopvērtējumā pēc 6 posmiem: vīrieši: Latvija 520 punkti, Francija 470, Slovēnija 420, Izraēla 410, Polija 340.

Konferenču uzvarētāji sešu posmu summā ieguva ceļazīmi uz U23 Pasaules kausa izcīņas turnīru, kas septembrī notiks Mongolijas galvaspilsētā Ulanbatorā.

R.Ļisicins “Dzirkstelei” atzīst, ka Latvijas izlasei tas ir ļoti liels sasniegums. “Pavisam noteikti komandas un trenera ieguldītais darbs. Zinājām savu mērķi un pēc tā arī gājām. Spēlēju tikai pēdējā dienā, diemžēl tajā dienā izcīnījām tikai 3.vietu, jo pirmajā spēlē zaudējām Slovēnijas izlasei, tāpēc uzskatu, ka sniegums varēja būt labāks,” saka R.Ļisicins.