Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Gulbenes apļi” pulcē skrējējus un soļotājus (papildināts ar foto)

Pagājušajā svētdienā jau deviņpadsmito reizi norisinājās tautas skrējiens un soļošanas sacensības “Gulbenes apļi”, pulcējot 238 skriešanas, soļošanas un nūjošanas entuziastus. Jau ceturto gadu pēc kārtas par skrējiena absolūto uzvarētāju 9 kilometru distancē kļuva Lauris Lapsa (SK “Tērauds”), savukārt dāmām 6 kilometru distancē otro gadu pēc kārtas triumfēja Sintija Birzniece (Gulbenes novada BJSS). Par to informē Gulbenes novada Sporta pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tradicionāli sacensības sāka soļotāji 3 kilometru distancē. Kopumā uz starta stājās 20 soļošanas entuziasti. Dāmu konkurencē, tāpat kā pērn, uzvarēja Zoja Ribuša (Alūksnes sporta skola). Otro vietu izcīnīja Vita Ormane (Līvānu VK), trešā – Paula Šmagre (Alūksnes SS). Vīriešu konkurencē pirmais – Niks Markovs, otrais – Renārs Neilands (abi no GNBJSS), trešais – Gatis Kristiāns Romanovs (Līvānu VK). Senioriem uzvarētāji tika noskaidroti pēc starptautiskās koeficientu sistēmas, aprēķinot pēc uzrādītā rezultāta un vecuma. Dāmu konkurencē uzvaras laurus plūca Zinaīda Rācenāja, otrā – Dace Saulīte (abas no Madonas). Kungiem pirmajā vietā – Harijs Āboliņš (Gulbene), otrais – Raivis Bērziņš (Gulbene), trešais – Juris Malnacis (Smiltenes novads).

Nākamie uz starta līnijas stājās paši jaunākie skrējēji. 400 metru distanci šogad pieveica 35 septiņgadīgi un jaunāki zēni un meitenes. Meiteņu konkurencē pirmā finiša līniju šķērsoja pagājušā gada otrās vietas ieguvēja Adriana Ozola, otrajā vietā – Aleksa Brīvība, trešā – Kate Bokmaldere (visas no GNBJSS). Arī zēniem uzvarēja pērnā gada viceuzvarētājs Dāvis Paipals (“Jada JD”), otrais – Kristaps Biezais (“GNBJSS/SK Lejasciems”), trešajā vietā – Haralds Sīmanis (Beļava). 400 metru distanci veica arī trīs 2021.gadā dzimuši bērni – Marvins Metjū Stībelis, Emīlija Griķe un Fēbe Teice.

Kupls dalībnieku skaits – 60 skrējēji – uz starta stājās 1 kilometra distancē S10 un V10 vecuma grupās. Uzrādot augstvērtīgu rezultātu, par uzvarētāju meitenēm jau otro gadu pēc kārtas kļuva Kate Birzniece (GNBJSS), otrajā vietā – Paula Madara Mika (Alūksnes SS), trešā – Nikola Aleksāne (GNBJSS). Zēnu konkurencē uzvarēja alūksnietis Martins Gusts, otrajā vietā – Artūrs Kārkliņš (GNBJSS), trešais – Mārtiņš Ribušs (Alūksnes SS).

Tradicionāli kā noslēdzošie uz starta stājās 3, 6 un 9 kilometru skrējēji un nūjošanas entuziasti – kopumā 123 dalībnieki. 3 kilometru distancē V12 grupā zēniem spēkiem mērojās 25 sportisti. Pārliecinošu uzvaru svinēja Daniels Biezais (“GNBJSS/SK Lejasciems”), otrajā vietā – Alūksnes SS audzēknis Patriks Ribušs, trešais – Ronalds Brekte (“GNBJSS/SK Lejasciems”). S12 grupas meiteņu konkurencē pirmo vietu pārliecinoši izcīnīja Jasmīna Vinogradova (GNBJSS), viņai arī absolūti labākais rezultāts starp dāmām 3 kilometru distancē. Otrajā vietā – Luīze Mozga (“GNBJSS/SK Lejasciems”), trešā – Dagne Benga (GNBJSS). S15 vecuma grupā uzvarēja Ance Poļaka (Alūksnes SS), otrā – Elīna Pelēce (GNBJSS), trešā – Merisa Akmentiņa (Alūksnes SS). “Tautas klasē” dāmu konkurencē uzvarēja Ilze Vanaga, otrajā vietā – Aļona Lemeša, trešā – Sanita Kalniņa (abas no Gulbenes). Vīriešiem “Tautas klasē” uzvarēja Edijs Rečs, viņam arī absolūti labākais rezultāts 3 kilometru distancē. Aiz viņa – Artjoms Lemešs (Gulbene), trešais – Ivars Kažmers. Dāmām S50 grupā godalgoto vietu sadalījumu noteica pēc starptautiskās koeficientu sistēmas. Par uzvarētāju kļuva Mārīte Vilcāne (Līvānu VK), otrajā vietā – Zinaīda Rācenāja (Madona), trešā – Sanita Strazdiņa (“Meridiāns”, Cēsis). Arī V65 grupas dalībniekiem rezultāta noskaidrošanai tika pielāgots starptautiskais koeficients veterāniem. Uzvarēja Pēteris Eriņš (Madona), otrajā vietā – Jānis Supe (Tirza), trešais – Jānis Ančs (Gulbene).

6 kilometru distancē izcilu sniegumu demonstrēja un par absolūto uzvarētāju dāmām kļuva Sintija Birzniece. Otro vietu S grupā izcīnīja Laila Lībere (Gulbene), trešā – Sabīne Strazdiņa (“Meridiāns”, Cēsis). S35 grupā labāko rezultātu uzrādīja Kristīne Smagare, otrā – Sandra Volodina (abas no Gulbenes). 6 kilometru skrējienā vīriešiem absolūti labāko rezultātu uzrādīja V50 grupas dalībnieks Antis Zunda (Gulbene), otrajā vietā – Uldis Lapsa (Madona), trešo vietu izcīnīja Inārs Supe (Balvu SS). V15 grupas jauniešiem pirmo vietu izcīnīja Mārcis Glāznieks (“GNBJSS/SK Lejasciems”), tikai 2 sekundes vēlāk finiša līniju šķērsoja Valdis Lemešs (GNBJSS). Trešo vietu izcīnīja Reinis Teters-Teterovskis (Alūksnes SS).

9 kilometru distancē ceturto gadu pēc kārtas triumfēja Lauris Lapsa, otro vietu V grupā izcīnīja Aivars Brezinskis, trešais – Adrians Stepe (“GNBJSS/SK Lejasciems”). V35 vecuma grupā finiša līniju visātrāk sasniedza Guntis Peļņa (Rēzeknes novads), otrais – Roberts Ančupāns (Meļņova), trešais – Mairis Pētersons.

Nūjošanas entuziasti spēkiem mērojās 3 kilometru distancē. Par uzvarētāju kļuva Renāts Vilipsons, otro vietu izcīnīja Zoja Ribuša, trešā – Elīna Akmentiņa (abas no Alūksnes SS).

Tradicionāli tika sveiktas arī kuplākās komandas: GNBJSS un Alūksnes SS komandas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

1. Pasākums bija izdevies! Paldies rīkotājiem! Priekšlikumi nākamgada sacensībām: soļošanā vismaz 2 tiesnešus, citādi jaunatne jau ar pirmajiem metriem “sāk lidot”, nūjošanā – sieviešu un vīru grupas, un rezultātus veterāniem pārrēķinot pēc koeficienta. Un iznākums būs teicams!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.