“Gulbenes Buki”/BJSS” uzvar grūtā spēlē

“Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā sākušās izslēgšanas spēles. 1.marta vakarā “Gulbenes Buki/BJSS” savās mājās astotdaļfinālā tikās ar “BK Liepāja/LSSS” un svinēja uzvaru – 87:80.

“Gulbenes Buku” galvenais treneris Raimonds Gabrāns “Dzirkstelei” stāsta, ka spēli “Gulbenes Buki” iesāka ne pārāk labi. “Tie tomēr ir “play-off”, tāpēc koncentrēšanās ir vajadzīga maksimāla. Bija dažas kļūdas aizsardzībā, daži metieni neaizgāja, bet pirmajā ceturtdaļā rezultātu izlīdzinājām, puslaiks beidzās līdzīgi. Trešajā ceturtdaļā pamainījām aizsardzību, pārņēmām mazliet iniciatīvu, bet atrauties ļoti tālu neizdevās. Bija plus 10, plus 12. Ceturtajā ceturtdaļā noturējām pārsvaru. Bija gan atkal nevajadzīgas kļūdas, kur atkal devām iespēju viņiem pietuvoties. It kā uzvara nebija apdraudēta, bet spēle bija grūta. Liepāja ir laba komanda – jauniešu komanda, kur jaunieši trenējas ikdienā, profesionāli trenējas, viņiem ir ātrums, bet mūsu trumpis ir pieredze. Cīnās pieredze pret to jaunību un ātrumu,” saka R.Gabrāns.

Rezultatīvākie spēlētāji “Gulbenes Buku” rindās: Artūrs Strēlnieks – 23 punkti un 13 izcīnītas bumbas, Ingars Aizpurs – 20 punkti, Rolands Šulcs – 14 punkti.

Šogad ir mainīts izspēles formāts un cīņa notiks līdz divām vienas komandas uzvarām, nevis kā agrāk – divu spēļu summā.

Svētdien, 5.martā, “Gulbenes Buki” dosies uz Liepāju. Uzvara Liepājā “Gulbenes Bukiem” nozīmēs iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Ja neuzvarēs, tad trešā, izšķirošā, spēle notiks Gulbenē. “Tagad ir “play-off” un visas uzvaras ir svarīgas. Svētdien būs grūta cīņa Liepājā, jāmēģina uzvarēt izbraukumā, bet neko vieglu negaidām,” saka R.Gabrāns.