“Gulbenes Buki” svin uzvaru pār “VEF BA Valkā” komandu 3

"Ramirent" Latvijas Basketbola līgas (LBL) otrās divīzijas spēlē 2.februārī “Gulbenes Buki” savās mājās pārliecinoši tika galā ar “VEF BA Valkā” komandu ar rezultātu 103:68 (25:14, 29:22, 24:19, 25:13).

Gulbenieši iepriekšējajā spēlē bija zaudējuši turnīra līdervienībai - “BK Jēkabpils”, tāpēc gulbeniešiem bija gatavi izgāzt dusmas pār valcēniešiem. Pirmos piecus punktus guva mājinieki, uz ko pretinieki atbildēja ar Artūra Ozoliņa precīzo metienu. Arī spēles turpinājumā veiksmīgāk klājās gulbeniešiem, kas izmantoja savu auguma pārsvaru un ātri ieguva 14:2 vadību. Nākamos 6 punktus guva Valkas komanda un samazināja starpību līdz -6 (14:8). Ceturtdaļas izskaņā Jānis Dilevka guva 4 punktus un palielināja pārsvaru – 25:14. Otrās ceturtdaļas sākumā gulbenieši veica 12:4 izrāvienu, pēc kā tika pieprasīts minūtes pārtraukums. Pateicoties Armīna Ozoliņa un Gata Vēgnera pūlēm, viesi samazināja rezultāta starpību līdz -12 (43:31). Ceturtdaļas izskaņā iniciatīvu pārņēma Jānis Dilevka un palīdzēja “Gulbenes Bukiem” turēt drošu pārsvaru – 54:36.

Otrā puslaika sākumā pēc Ervīna Ivanova precīzā tālmetiena gulbenieši pirmo reizi pārsniedza 20 punktu pārsvaru – 61:38. Trešās ceturtdaļas izskaņā atkal precīzs no tālmetiena līnijas bija Jānis Dilevka, un gulbenieši pirms noslēdzošajām desmit minūtēm atradās stabilā vadībā – 78:55. Ceturtajā ceturtdaļā gulbenieši turpināja spēlēt rezultatīvi un audzēja pārsvaru. Spēles 35.minūtē divreiz pēc kārtas no trīs punktu līnijas precīzi bija gulbenieši un pārsvaru palielināja līdz +32 (94:62). Maģisko 100 punktu robežu gulbenieši sasniedza pēc precīza Riharda Berkolda trīs punktu metiena – 100:62, spēles liktenis sen jau bija izšķirts, un “Gulbenes Buki” svinēja uzvaru ar 100:68. Gulbeniešiem pa 17 punktiem sameta Roberts Mednis un Jānis Dilevka, valcēniešiem labākais ar 28 punktiem, 8 atlēkušajām bumbām un 8 izprovocētiem pārkāpumiem bija Armīns Ozoliņš.

Gulbenieši ar 11 uzvarām 14 spēlēs ieņem 2.vietu Austrumu konferencē, atpaliekot vienīgi no "Jēkabpils", kas joprojām ir bez zaudējumiem.

Šajā spēlē gulbenieši izcēlās ar 32 rezultatīvām piespēlēm, kā arī realizēja 14 tālmetienus.

"Gulbenes Buki" - “VEF BA Valkā” (25:14, 29:22, 24:19, 25:13)

“Gulbenes Buki”: Bēts - 14 (5rp), Aizpurs - 10, Rikveilis - 6, Strēlnieks - 4 (5 atl.b.), Mednis - 17 (7 ab), Ivanovs - 8, Dilevka - 17 (6ab), Ļisicins - 10, Rozenbergs - 9, Berkolds - 6, Carevs - 2, Šteinbergs.