“Gulbenes Buki” uzvar ceturtdaļfināla pirmajā spēlē

12.martā “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē komanda “Gulbenes Buki/BJSS” savās mājās tikās ar komandu ”Spars/Ventspils Augstskola” un svinēja uzvaru ar 79:70.

“Gulbenes Buku” galvenais treneris Raimonds Gabrāns “Dzirkstelei” stāsta, ka spēli “Buki” iesāka smagnēji, bija daudz nevajadzīgu kļūdu, kas ļāva pretiniekiem gūt ļoti vieglus punktus. “Bija jāpārņem iniciatīva, bet līdz puslaikam īsti nepaguvām. Puslaikā bija mīnus 3 punkti. Tad ģērbtuvē bija nopietnāka saruna, ka tā nevar spēlēt, tik viegli neies un spēle jālauž. Trešajā ceturtdaļā tas izdevās. Uzlabojām aizsardzību. Ja pirmajā puslaikā metieni pievīla, tad otrajā puslaikā vismaz kaut kas tika trāpīts, aizgāja mazie plusi, un tad turējām līdz spēles beigām. Spēles beigās gan viņi mazliet pietuvojās. Šī bija smagnēja spēle. Neesam labākajā fiziskajā kondīcijā, un tas sagādā mums problēmas tikt līdzi jauniešiem. Tie jaunieši, kas mums te ir uz vietas, trenējas, bet citiem ir darbs un citas lietas, ja pēc darba tiek zālē vai paskrien krosu, tad minimāli var uzlabot fizisko formu, bet praktiski nevar. Katru dienu jātrenējas. Tās komandas ikdienā trenējas savās komandās vai arī pie lielajām komandām, tā bija ar “Liepāju” un tagad arī ar “Ventspili”. Viņiem – cits treniņprocess. Šajā gadījumā ar spēli neesmu apmierināts. Spēles kvalitātes galīgi nebija. Otrais puslaiks – vēl kaut cik. Bet “play-off” galvenais ir izcīnīt uzvaras, lai kā arī ar to spēli iet vai neiet,” norāda R.Gabrāns.

Rezultatīvākie “Gulbenes Buku” komandā: Ingars Aizpurs – 19 punkti, Rolands Šulcs – 15 punkti, Jānis Antrops – 13 punkti, Jānis Engers – 11 punkti, Artūrs Strēlnieks – 10 punkti, 11 bumbas zem groziem un 9 pārtvertas bumbas.

Ceturtdaļfināla otrā spēle notiks svētdien, 19.martā, Ventspilī. “Viss atkarīgs no puišiem, cik labi tur spēlēsim. Nopietni jānoskaņojas, un, protams, vieglu spēli negaidām. Tagad ir izšķirošās spēles, kur tiekas visas labākas komandas, un spēles nav vieglas. Mēģināsim uzvarēt,” uzsver “Gulbenes Buku” galvenais treneris.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka šogad ir mainīts izspēles formāts un cīņa notiek līdz divām vienas komandas uzvarām.